banner257

Melikgazi'den Eğitime Ulaşım Desteği

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi yerleşim alanında 600 metre uzunluğundaki yolda asfaltlama çalışması yaparak seri ve güvenli ulaşımı sağladıklarını bildirdi.

Melikgazi'den Eğitime Ulaşım Desteği
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi yerleşim alanında 600 metre uzunluğundaki yolda asfaltlama çalışması yaparak seri ve güvenli ulaşımı sağladıklarını bildirdi. Kayseri'nin 2 özel olmak üzere 4 üniversitesi bulunduğunu ancak bunlardan en kurumsallaşmış olanının, bilime katkı sağlayanının ve eğitim başarısı ile dünya sıralamasında olanının Erciyes Üniversitesi olduğunu anımsatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Fırat Sezin ve Cemil Meriç Caddelerinde asfaltlama çalışması yapıldığını belirtti. 

Tramvay yoluna bağlantılı 600 metre uzunluğundaki iki yolda 1500 ton asfalt kullanarak seri ulaşım sağlamak istediklerini ifade eden Büyükkılıç, “Erciyes Üniversitesi’ne yapılan yatırımlar ile hem şehrimizin tanıtımını ve prestij bir kurumuna yatırım yapıyor hem de bilim ve eğitime katkı sağlıyoruz. Erciyes Üniversitesi yerleşim alanında yer alan Fırat sezgin ile Cemil Meriç Caddelerini tramvay hattına bağlayan 600 metre uzunluğundaki Mümtaz Turhan Caddesi’nde önce altyapı çalışması yaparak yolu güvenli hale getirdik. Son olarak da asfaltlıyoruz. Bu yol ile trafik akışı daha seri ve güvenli bir şekilde seyir edecektir. Bu çalışma için 1500 ton asfalt kullanılmıştır. Sürücülere hayırlı olsun” dedi. Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun ise Melikgazi Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu yatırım ve hizmetlerden son derece memnun olduklarını ve bu hizmetlerin aslında bilime, şehre ve eğitime yapılan bir yatırım olduğunu söyledi. Ulaşımın seri, güvenli ve akışkan olmasının son derece önemli olduğu belirten Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun “Melikgazi Belediyesi; Çağırağa Konağı, Deprem Araştırma Merkezi, ağaçlandırma çalışmaları ve yol asfaltlama gibi çalışmaları ile her zaman Erciyes Üniversitesi’nin yanında olmuştur” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER