banner257

MHP, Kayseri'de 2 günde 16 kongre yapacak

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, düzenlediği basın toplantısında 16 ilçe kongresini 15- 16 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirerek tamamlayacaklarını belirtti.

MHP, Kayseri'de 2 günde 16 kongre yapacak

MHP Kayseri il teşkilatı olarak Milletvekilleri, MYK üyeleri, İlçe başkanları ve mahalle başkanları ile birlikte genel merkezde hazır olacaklarını belirten MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok; “Genel Başkanımız takdirleriyle Kayseri İl Teşkilatı olarak genel merkezimizle istişare sonucunda önümüzdeki hafta cumartesi ve pazar günü Kayseri’de bulunan 16 ilçe teşkilatının kongresini Allah’ın izniyle 2 gün içerisinde milletvekillerimiz, MYK’larımız ve yöneticilerimizle birlikte huzurunuzda gerçekleştireceğiz. Rabbim; birliğimizi, bütünlüğümüzü bozdurmasın. Kıymetli büyüğümüz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin 14 Mart 2021 yılında yapacağı büyük kongreye Kayseri İl Teşkilatı milletvekilleriyle, il teşkilatıyla, MYK’larıyla, ilçe başkanlarıyla, minimum mahalle başkanlarına kadar bütün teşkilat mensuplarıyla dimdik hazır ve yetkili olarak genel merkezimizde, genel başkanımızın yanında yerimizi alacağız. O nedenle cumartesi 8 kongre, pazar 8 kongre olarak Covid-19 kurallarına uygun bir şekilde genel merkezimizin talimatları doğrultusunda gerçekleştireceğiz. 15 Ağustos’ta Melikgazi, Pınarbaşı, Bünyan, Sarız, Sarıoğlan, Akkışla, Özvatan ve Hacılar Teşkilatlarımız kongrelerini gerçekleştirecektir. 16 Ağustos’ta Kocasinan, Talas, Yahyalı, İncesu, Felahiye, Yeşilhisar, Tomarza ve Develi Teşkilatlarımız kongrelerini gerçekleştireceğiz. Kongreler, birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirilecektir. Kongreler tek adayla gerçekleştirilecektir. Kongreler; Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun şekilde gerçekleştirilerek Türkiye’de bir ilke imza atacağız” ifadelerine yer verdi.

“KAYSERİ; MİLLİYETÇİ- ÜLKÜCÜ HAREKETİN OMURGASIDIR”

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, ‘MHP birlik ve dirlik demektir’ ifadelerini kullanırken Cumhur İttifakı hassasiyetleri çerçevesinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Vekil Özdemir: “1969 yılında kurulmuş olan, 51. yılını geride bırakmış olan ve 14 Mart 2021 tarihinde 13. olağan kurultayını yapacak olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin bizler de dava mensupları olarak Kayseri’de 15-16 Ağustos tarihlerinde 16 ilçemizin tamamında kongrelerimizi yapmak suretiyle önemli bir adım atmış olacağız. MHP demek birlik ve dirlik demektir. İstiklalimiz ve istikbalimiz için birlik ve dirliği bizler hem teşkilatımızla kongrelerimizi şenlik ve coşkuyla beraber yaparak önümüzdeki süreçte Allah’ın izniyle Türkiye’nin birliği ve dirliği noktasında Cumhur İttifakı’nın hassasiyetleri çerçevesinde genel başkanımızın emrinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kayseri; milliyetçi- ülkücü hareketin omurgasıdır. Bu omurga Allah’ın izniyle bu zamana kadar sapasağlam kalmıştır bundan sonra da kalmaya devam edecektir. Bu omurgayı bugüne kadar sapasağlam ayakta ve dimdik tutan İl Başkanımız Serkan Tok’a teşekkür ediyorum. Bu kongreye tek adayla gireceğiz, il teşkilatında başkan adayımız, tek adayımız Serkan Tok beyefendidir. Bizler de onun etrafında hep beraber kenetlenmek suretiyle yine ilçe kongrelerimizden başlayarak bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah Kayseri Teşkilatı 14 Mart 2021’de yapılacak olan 13. Olağan Kurultayımıza da genel başkanımıza sadakatle bu asil duruşundan hiçbir suretle taviz vermeksizin kendisine yakışanı yapacaktır” dedi.

“MHP’DE GÜÇLÜ BİR YAPI OLUŞTURULDU”

Kayseri İl Teşkilatı içindeki birlik ve beraberliğin güçlü bir yapıyı oluşturduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: “Milliyetçi Hareket Partisi birlik ve beraberlik temasıyla yola çıkmıştı. Bu yola çıkış tabi ki uzun yıllar öncesine dayanıyor. Milliyetçi Hareket Partisi, Allah izin verirse 2020 yılı içerisinde çok uzun yıllardır tarihinde yapılmamışı gerçekleştirmiş olacak. MHP inşallah 2015, 2017 ve 2020, 13. İl Kongreleriyle birlikte tek adaylı bir yapıda arka arkaya 3. defa tek adaylı kongrelerini gerçekleştirecek. Cenabı Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu Milliyetçi Hareket Partisi’nde birlik ve beraberliğin tesis edildiği ve güçlü bir yapının oluşturulduğu anlamına geliyor. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, mahalle teşkilatlarından başlayarak ve hareketimizin yükünü omuzlayan ilçe başkanlarımızın ciddi anlamda gayretleri ve özellikle son 27-28 aydır Serkan Başkan’ın özverileriyle çok ciddi anlamda bir ivme yakaladı. Gerek 2018, 2019 seçimlerinde MHP üzerine düşeni fazlasıyla yapmış, başarılı seçimler atlatmıştır. Bu kongrelerle beraber gerek ilçe başkanlarımız kendi teşkilatlarını, yapılarını güçlendirecek, gerekse il teşkilatımız ilçe kongrelerimiz bittikten sonra çok güçlü bir il teşkilatı kurmak kaydıyla önümüzdeki süreçte Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları doğrultusunda Cumhur İttifakı çizgisinde daha güçlü bir yapıyla yolumuza devam etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 17:48

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310