banner257

Mhp ve Belediye Arasında 'Tabela' Tartışması

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, Ege Üniversitesi’nde çıkan öğrenci olayları sırasında yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adının Pınarbaşı’nda bir cadde ya da sokağa verilmesi konusunda ilçe belediye meclisinin aldığı kararın, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilmemesine tepki gösteren MHP İl Başkanı Baki Ersoy’un açıklamalarına karşılık verdi.

Mhp ve Belediye Arasında 'Tabela' Tartışması
Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, Ege Üniversitesi’nde çıkan öğrenci olayları sırasında yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adının Pınarbaşı’nda bir cadde ya da sokağa verilmesi konusunda ilçe belediye meclisinin aldığı kararın, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilmemesine tepki gösteren MHP İl Başkanı Baki Ersoy’un açıklamalarına karşılık verdi.Açıklamada, şöyle denildi:"Herşeyden önce şehidin tarifi açıkça bellidir. Öğrenci olaylarında, üniversitelerde çıkan çatışmalarda hayatını kaybedenler şehit sayılmamaktadır. Bu nedenle bu tür isimlerin herhangi bir cadde veya sokağa verilmesi kanunlar çerçevesinde mümkün değildir. Şimdiye kadar bu tarz olaylarda hayatını kaybeden herhangi birisinin ismi bir cadde veya sokağa verilmemiştir. Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan tüm kararlar kanunlara uygun olmuştur ve bundan sonra da hiçbir dayatmaya taviz vermeden aynı doğrultuda kararlar alıp iş yapılmaya devam edilecektir. Herhangi bir kanuni dayanağı olmaksızın sadece siyasi çıkar için duvara çakılan levha yok hükmündedir. Bu konuda ısrarcı olmak ve bunu bir şova dönüştürmek hem işbilmezlik hem de kural tanımamazlıktır. Bir siyasi partinin il başkanının ihtirasları uğruna böyle bir davranışta bulunması, kamuoyu nezdinde karşılık bulmayacaktır. Seçildiği günden beri 'rüştünü ispata çalışan ergen' edasıyla siyasi nezaketten yoksun, gerilimi yükseltici sert açıklamalar yapan MHP il başkanını daha ölçülü, aklı selim ve sorumlu hareket etmeye davet ediyoruz."

Açıklamada halkın oyları ile seçilenlerin oluşturdurduğu belediye meclislerinde beyin gücü, akıl ve izanla hareket edilerek iş yapıldığı ifade edilirken, "Bunu yapmak yerine kaba kuvvetle, zorbalıkla iş yapmaya çalışmak kimsenin çıkarına olmaz. Fikir ve düşüncelerini savunmak yerine mızıkçılık yapıp meclisi terk etmek, seçmen nezdinde itibarı olmayan ve ancak alay konusu olabilecek bir davranıştır. Sonuç olarak belediye meclisleri siyaset yapma yeri değildir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER