banner257

Mimarlar Odası Anıtkabir’de

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi üyeleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında Anıtkabir ziyareti ve teknik gezi gerçekleştirdi.

Mimarlar Odası Anıtkabir’de

Gezi ardından konuşan Başkan Murtaza Er:” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda üye ve öğrenci üyelerimizle 1992 yılında ulusal yarışmaya açılan; 46 katılımcı arasından birinci seçilen Uygur mimarlık tarafından tasarlanan yapımı 2021 yılında tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi CSO Salonu ve Koro Çalışma Binaları’nı ayrıca yine Uygur mimarlık tarafından eski vagon tamirhaneleri ve Cer atölyelerinin restorasyonuyla hayata geçirilen Ankara’nın ilk modern sanatlar merkezi olan Cer Modern binalarını mimar Semra Uygur’dan dinledik.

Türk mimarisi açısında oldukça önemli olan bu yapılar hakkında tasarımcılarından bilgi almak ve teknik açıdan inceleme fırsatını üyelerimize sunmuş olmaktan oldukça mutluyuz. Teknik gezilerin ardından cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de ziyaret ettik. Atamızın bize emanet bıraktığı cumhuriyeti, gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak adına çalışmalarımıza devam edeceğimiz sözünü vererek üyelerimizin ve Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER