banner257

MİNİKLERDEN EYLEM

Kayseri'de öğrenciler ve veliler, '10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ne pankartlarla ve tabletlere dikkat çekmek için Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.

MİNİKLERDEN EYLEM

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Adnan Menderes İlkokulu’nun ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikte, öğrenciler üzerlerindeki 'Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun' yazısındaki harflerin yer aldığı tişörtlerle, velileri ise üzerinde İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde yer alan bazı sözleri içeren pankartlarla dikkat çekti.

Bazı öğrenciler de tabletlerindeki günün anlam ve önemini içeren sözler ve fotoğraflarla etkinliğe destek verdi. Kayseri Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, öğrenci ve velilerle bir süre sohbet ederken insan haklarının önemine değindi. Öğrencilere, "Haklarınıza sahip çıkın yoksa elinizden uçar gider" diyen Avcı, etkinlikteki asıl amacın kamuoyunda, insan hakları konusuda farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Meydanı’nda pankartlarla, tişörtleri ve tabletleriyle dikkat çeken Demokrasi ve İnsan Hakları Kulübü öğrencilerinin daha sonra Baro ve Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi ziyaretleri gerçekleştireceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306