banner257

MMO’dan İmar Yönetmeliği Toplantısı

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi, Büyükşehir Belediyesinin çıkarmayı planladığı imar yönetmeliği için üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi.

MMO’dan İmar Yönetmeliği Toplantısı

Üyelerinin yönetmeliklerde yaşadıkları sorunlara çözüm önerilerinin alındığı toplantıdan çıkan sonuçlar Büyükşehir belediyesine bildirilecek. Toplantıda konuşan şube başkanı Murtaza Er “Bilindiği gibi 2017 yılında Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği yayınlandıktan sonra bakanlık belediyelere yönetmeliğin değiştirilebilir maddeleri ile kendi yönetmeliklerini oluşturma yetkisi verdi.

Büyükşehir belediyesi de “Kayseri Büyükşehir İmar Yönetmeliği”ni oluşturma çalışmalarına başladı. İmar yönetmeliğinden doğrudan etkilenen meslek grubu olarak biz de bugün üyelerimiz ile bu toplantıyı gerçekleştirmeyi uygun gördük. Buradan çıkan sonuçları belediyeye ileteceğiz. Bakanlığın ve Belediyelerin bu tip yönetmelik süreçlerinde mimarlar odası ve diğer paydaşlardan görüş almasını çok önemsiyorum.

Çünkü uygulama süreçlerinde de bulundukları için yönetmeliklerin aksayan kısımlarına hakim olan kişiler meslektaşlarımızdır. Bu toplantıdan çıkacak sonuçları büyükşehir belediyesine iletip yönetmelik sürecinin takipçisi olacağımızı belirtmek isterim. Toplantımıza katılıp katkı sunan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederim.”dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay Safkar
Oktay Safkar - 10 ay Önce

MMO nedir arkadaş. Mimarlar Odası etkinliğini Makina Muhendisleri Odası yapmış gibi haber mi yapılır. Haberi yazan arkadaşa hiç mi aydınlanma gelmez ben ne yapıyorum diye acaba..

SIRADAKİ HABER