Mobil Trafik Eğitim TIR'ı Kayseri'de

Türkiye’nin birçok ilini gezen İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Mobil Trafik Eğitim Tır'ı, Kayseri’ye geldi.

Mobil Trafik Eğitim TIR'ı Kayseri'de

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Mobil Trafik Eğitim Tır'ı, Kayseri’ye geldi. Cumhuriyet Meydanı’na getirilen TIR'da, çeşitli okullardan gelen öğrencilere eğitim verildi.

Önce teorik eğitim alan öğrenciler, daha sonra bisikletler ile uygulama yaptı. Etkinlik alanına gelen İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Mobil Trafik Eğitim TIR'ı hakkında bilgi veren Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı polis memuru Semih Demirel, "İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü'nün ortak protokolüyle Mobil Trafik Eğitim Tır'ımızla Türkiye’yi dolaşıyoruz. Bugün de Kayseri'deyiz. Önce TIR'ımızın içinde teorik eğitim veriyoruz. Daha sonra çocuklarımızı dışarı alıyoruz. Dışarıda hazırlanan parkurda, uygulamalı olarak trafik eğitim ve bilincini çocuklarımıza yerleştirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER