banner311

Motokuryeler İsyan Etti!

Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği üyeleri, Cumhuriyet Meydanı'nda ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Ramazan Ermiş, “Bu derneğin amacı ehliyetsiz olup asgari ücretle veya daha az maaşla çalışan kuryelerin önüne geçmek. Onlar bu şekilde çalıştıkça biz yaptığımız işin karşılığını alamıyoruz” dedi.

Motokuryeler İsyan Etti!

Yeni kurulan Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği'nin üyeleri, dün akşam bir kafede bir araya geldi. Daha sonra motosikletleriyle harekete geçen üyeler, Cumhuriyet Meydanı önünde toplanarak geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Ramazan Ermiş, "Bu derneğin amacı ehliyetsiz olup asgari ücretle veya daha az maaşla çalışan kuryelerin önüne geçmek. Onlar bu şekilde çalıştıkça biz yaptığımız işin karşılığını alamıyoruz. Bu gibi şeyleri ortadan kaldırırsak hak ettiğimiz maaşları alırız, çünkü biz soğuk kış demeden çalışıp canımızı tehlikeye atıyoruz. Buna bir dur demek için geliyoruz" diye konuştu.

"MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ GETİRECEĞİZ"

Derneğin Başkan Yardımcısı Mahsun Karagöz ise, motokuryelerin mesleki donanımını vurgulayarak "İstanbul, Ankara, Antalya gibi illerde olduğu gibi artık Kayseri'ye de mesleki yeterlilik belgesi getireceğiz. Bunun için Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ile birlikte bütün hızıyla çalışmalarımız devam ediyor. 3-4 ay içinde ehliyetsiz kurye çalıştırılmasını engelleyeceğiz, gerekirse emniyet güçlerinden uygulamalar konusunda destek alacağız" ifadelerini kullandı. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289