banner257

MÜSİAD’dan ERÜ’ye Ödül

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Türkiye’nin Gücü Ödülleri”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla sahiplerini buldu. Ödül Töreni kapsamında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ERAGEM) Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli Akademinin Gücü Ödülü’ne layık görüldü.

MÜSİAD’dan ERÜ’ye Ödül

Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ERÜ Rektörü Mustafa Çalış, insanları ve akademisyenler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı’nın konuşmalarının ardından gerçekleştirilen ödül töreninde, ERÜ tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen yerli aşı ‘TURKOVAC’ çalışmalarından dolayı ERAGEM Müdürü Aykut Özdarendeli Akademinin Gücü Ödülü’ne layık görüldü. Ödülünü TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’dan alan Aykut Özdarendeli, törende yaptığı konuşmasında ödülü tüm TURKOVAC ekibi adına aldığını belirterek, teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340