Nursaçan İle Kiracıoğlu Yine Atıştı!

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) başkanlığı görevinden 3 ay süreyle uzaklaştırılan Tahir Nursaçan, Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan istişare toplantısı ile ilgili açıklama yaparak sitem etmişti. Nursaçan, “Sayın Memduh Büyükkılıç’ın daveti üzerine, konusunu ve kimlerin katıldığını gidince öğrendiğimiz bir görüşme gerçekleştirdik.”diyerek, “Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Önceki Dönem Başkanı Tahir Nursaçan” ifadesinin kullanılmasının manidar oluğunu söyledi. Bu açıklamalara OSB’ne Sahip Çık Platform Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu'ndan cevap gecikmedi.

Nursaçan İle Kiracıoğlu Yine Atıştı!

Bakanlık tarafından 3 ay boyunca görevinden uzaklaştırılan Tahir Nursçan, Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yapılan toplantıyı değerlendirmiş ve toplantıya kimlerin katılacağından haberlerinin olmadığını söylemişti. Nursaçan ayrıca, “Görüşme sonrası Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamalarda “Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Önceki Dönem Başkanı Tahir Nursaçan” ifadesi kullanılması manidardır.”açıklaması yapmıştı.

Bu açıklamalara OSB’ne Sahip Çık Platform Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu'ndan cevap geldi. Kiracıoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platform Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu yaptığı açıklamada "Öncelikle, uzaklaştırılan başkan Tahir Nursaçan tarafından paylaşılan yorumlar, her zaman yaptığı gibi sanayicimizi etki altına almak, olanları farklı göstermeye yönelik beyhude bir çabadır. Söz konusu toplantıda; muhatap olduğumuz kişi ve başkanların orada oldukları tarafımızca o ana kadar bilinmemektedir. Kanaatimizce toplantıda olması gereken isimlerden biri olan mevcut OSB Başkanı Murat Yibur’un olmaması üzerinde düşünülmesi ve sorgulanması gereken bir konu olduğu kanaatindeyiz. Sayın uzaklaştırılan başkan Nursaçan, mevcut OSB Başkanı Yibur’un katılmadığı bir toplantıda bulunmuş, bu konuda ufacık bir itirazda ve söylemde bile bulunmamıştır. Nursaçan’ın bu durumu o toplantıdaki herkesçe malum olmasına rağmen Sn. Murat Yibur’un toplantıda yer almamasını 'nalıncı keseri' gibi kendisine yontmaya çalışması ve bunu sosyal medyada şova çevirmek istemesi sanayicimize ve şehrimize karşı en basit tabirle ayıp ve ihanettir" ifadelerini kullandı.

"BİZLER VE BİZLER GİBİ DÜŞÜNENLERZATEN TEMSİLCİ DEĞİL SANAYİCİNİN KENDİSİDİR"

Kiracıoğlu açıklamasına şu şekilde devam etti ; "Yine bu toplantıya katılmış ve büyükşehir belediye başkanımız tarafından toplantıya davet edilmiş kişilere de sanayiciyi temsil etmiyor demek bir “zul”dür. Bizler ve bizler gibi düşünenler zaten temsilci değil sanayicinin kendisidir. Toplantıda 12 Kasım’da yapılacak genel kurulun nasıl daha güvenli ve olaysız bir şekilde yapılması dışında hiçbir konu konuşulmamıştır. Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platform olarak, Sanayicimizin kör kuruşunun hesabından başka kimseyle konuşulacak bir konumuz veya pazarlığımız olmamıştır, olmayacaktır."dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289