banner257

O GAZETEYE SUÇ DUYURUSU

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı Cumhuriyet Gazetesi'nin Charlie Hebdo’ya ait 4 sayfalık ek yayınlamasını kınayarak, savcılığa suç durusunda bulundu.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı Cumhuriyet Gazetesi'nin Charlie Hebdo’ya ait 4 sayfalık ek yayınlamasını kınayarak, savcılığa suç durusunda bulundu. 

Fransa’da 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının ardından 3 milyon baskıyla çıkan Charlie Hebdo'nun kapağında Hazreti Muhammed'in karikatürüne yer verdi.

Söz konusu karikatürü yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi de tepki çekmeye devam ediyor. Saadet Partisi Kayseri Teşkilatı üyeleri bugün Kayseri Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu.


Suç duyurusunun ardından konuyla ilgili basın açıklaması yapan Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan,“Cumhuriyet Gazetesi karikatürü yayınlayan Charlie Hebdo’yu dört sayfalık bir ek olarak yayınlamıştır. Gazetenin bazı yazarları da karikatüre köşelerinde yer vererek suça ortak olmuştur. Gazetenin yaptığı bu çirkin yayını lanetliyoruz. Lanetlemekle kalmayıp, gazete hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile aşağılama suçlarından cezalandırılmaları için suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Fransa’ya gidişine de değinen Arıkan, "Biz işimize gelmediği zaman, ABD’nin, Batı'nın emirleri altına giren işbirlikçilerden değiliz ve olmayacağız. İşbirlikçileriyle birlikte, Fransa’nın dış ayaklı tacizlerini bir tarafa bırakıp, iç dünyasına bakalım. Fransa’da yapılan yürüyüşe ülkemizden en üst düzeyden katılımında bir iç muhasebesinin yapılması gerektiği kanaatindeyiz" diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER