banner257

Öğrenciler 19 Mayıs’a Özel Fidan Dikti

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Melikgazi Belediyesince Ağırnas Mahallesi’nde günün anısına özel öğrencilerle birlikte fidan dikimi yapıldı.

Öğrenciler 19 Mayıs’a Özel Fidan Dikti

Milli Mücadele ruhunun gelecek nesillerde yaşatılması amacıyla gençlerle beraber 19 Mayıs 1919'un 103. yıl anısına çocuklar ve gençlerle birlikte fidan dikimi yapıldığını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Geleceğin emanetçileri gençlerimize çok önemli görevler düşüyor.

Yeşili seven, çevresine ve doğaya saygılı gençlerimiz olmalı. Onlar doğaya ne kadar saygılı ve özenli davranırsa doğada onlara gelecek zamanda minnetini göstererek yeşil bir gelecek bırakacaktır.

19 Mayıs kapsamında Sedir ve dişbudak fidanlarımızı 5 farklı okuldan 164 öğrencimiz aileleriyle birlikte toprakla buluşturdular. Bu dikilen fidanlarımızı geleceğin emanetçilerine emanet ettik. Çünkü bütün ümidimiz gençlerimizdir.

Programda ayrıca fidanları dikmeden önce Kayseri’nin ‘Ağaç Dede’si olarak bilinen Mustafa Göçer fidan dikimi ile ilgili öğrencilere bilgiler aktardı. Yeşile katkı sunan tüm kurumlarımıza, öğrencilerimize çok teşekkür ederim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER