banner257

Okullar ne zaman açılacak? Uzaktan eğitim uzatıldı mı? MEB son dakika okulların açılacağı tarih

Okullar ne zaman açılacak? Sorusu öğrenciler ve veliler tarafından en merak edilen konulardan biri olmaya devam ediyor. Uzaktan eğitim uygulaması ile derslerin başlamasının ardından okulların da ne zaman açılacağı merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında okulların açılacağı tarihi duyurdu. İşte, MEB son dakika açıklaması

Okullar ne zaman açılacak? Uzaktan eğitim uzatıldı mı? MEB son dakika okulların açılacağı tarih

OKUL TATİLİ UZAYACAK MI?

Corona Virüsü kapsamında tatil edilen okullarda tatil sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağına dair Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk okullar 30 Nisan 2020'ye kadar uzatıldı. Öğrenciler 30 Nisan'a kadar uzaktan eğitimine devam edecek.

MEB OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Okullar ne zaman açılacak? Şeklindeki sorular da öğrenciler ve veliler tarafından sıkça araştırılan konulardan biri. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin 30 Nisan'a kadar devam edeceğini bildirdi.

30 Nisan 2020 Perşembe gününe denk geliyor. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Cuma gününe denk gelmesi sebebiyle okulların 4 Mayıs tarihinden önce açılmayacağı ön görülüyor.

OKULLARDA CORONA VİRÜSÜ TEDBİRİ

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüse karşı tedbirlerini karşı üç aşamalı olarak hayata geçirdi. Okullarda bilgilendirme çalışmaları, eş zamanlı hijyen ve olası bir tatil durumunda her zaman ve her yerden erişilebilen uzaktan eğitim altyapısı.

Bakanlık, öğrenci, öğretmen ve velilerin bu süreci paniğe kapılmadan sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için 444 0 632 numaralı MEBİM çağrı merkezi üzerinden de 7 gün 24 saat destek ve yönlendirme hizmeti sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 20:17

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306