banner257

ÖZBEKİSTAN HEYETİNDEN KUMSMALL AVM’YE ZİYARET

Kayseri Sanayi Odası ve KUMSmall AVM’nin birlikte organize etmiş olduğu program kapsamında Kayseri’ye gelen Özbekistan İhracatçılar Birliği Başkanı Muhtar Umarov başkanlığında 15 kişiden oluşan Özbek işadamları heyeti Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma AVM’si KUMSMALL’u ziyaret etti.

ÖZBEKİSTAN HEYETİNDEN KUMSMALL AVM’YE ZİYARET

Ziyaret sırasında Özbekistan İhracatçılar Birliği Başkanı Muhtar Umarov’a KAYSO Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Mehmet Akkaş , KAYSO Meclis Katip Üyesi Sedat Böyük, KUMSMALL Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet YALÇIN ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Özbekistan İhracatçılar Birliği Başkanı Muhtor Umarov ve beraberindeki mobilyacı heyeti, Kumsmall AVM’deki mağazaları gezerek kentte üretilen mobilyalar hakkında KUMSMALL Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet YALÇIN’dan bilgi aldı. Burada açıklamalarda bulunan Umarov; Türk mobilyasının çok geltiğini, Özbekistan’ın Başkenti Taşkent’te de merkezleri olmasını istediklerini söyledi. Umarov, "Özbekistan’da iktisadi ve ekonomi reformları yeni oluyor. Mobilya sektöründe çalışan kendi satın alıcılarımız ve alışveriş yapan iş adamlarımızı Türkiye’yi tanıtmak için geldik. Türkiye’nin mobilya sektöründe lokomotif görevi gören Kayseri’de Kumsmall Avm’yi gezdik ve çok etkilendik, Cumhurbaşkanlarımızın vizyonlarında olan Türkiye ve Özbekistan arasındaki ticaret hacmini 5 milyar dolara yükseltmek istiyoruz.” dedi.

KUMSMALL Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet YALÇIN yaptığı açıklamada; “Özbekistan İhracatçılar Birliği Başkanı Muhtar Umarov ve 15 kişilik heyetine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Kumsmall olarak bizleri ziyaret eden ilk yurt dışı heyetin Özbekistan’dan gelmesi bizi çok memnun etti. Bundan sonra da bu şekilde heyetleri Kumsmall’a davet ederek, gerek Kayseri mobilyasına gerek Türkiye ekonomisine katkı sağlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310