ÖZHASEKİ, SEL BÖLGESİNDE

Başkan Özhaseki, hasar tespitlerinin ardından gereken yardımların yapılacağını söyledi

ÖZHASEKİ, SEL BÖLGESİNDE
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz akşam sel baskınına maruz kalan Sarıoğlan'ın Karaözü ve Alameddin Mahalleleri'nde incelemelerde bulundu.


Sarıoğlan Kaymakamı Hasan Doğan ve Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ile birlikte bölgeye giden Başkan Özhaseki, mahalle muhtarlarından ve vatandaşlardan bilgiler aldı.


İlk akşamdan beri bölgede tahliye ve temizlik çalışmalarını yerine getirdiklerini belirten Başkan Özhaseki, hem Karaözü'nde hem de Alameddin'deki derelerin üzerinde bulunan ve tıkanarak baskına sebep olan köprülerin yıkılarak daha yüksek ve kullanışlı şekilde yeniden yapılacağını söyledi.

Sele maruz kalan evleri gezen ve burada mağdur vatandaşların dertlerini dinleyen Başkan Özhaseki, hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte gerekli yardımların da hızlı bir şekilde yapılacağını söyledi.


"MÜKEMMEL ÇALIŞTILAR"

Başkan Özhaseki'ye yaşanan sıkıntıları aktaran vatandaşlar da zaman zaman buna benzer felaketlerle karşı karşıya kaldıklarını ancak bu kez Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çok iyi şekilde çalışarak mağduriyetlerini en aza indirdiğini söyledi.


"Çok teşekkür ederiz, iki gün boyunca mükemmel çalıştılar" diyen vatandaşlar, bu zor günlerinde Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerini yalnız bırakmamasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.


 
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2014, 13:10

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310