banner311

Özhaseki’den Çağan’a Ziyaret

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanlığına seçilen Deniz Çağan’a tebrik ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Milletvekili, Belediye Başkanları ve Partililer, Deniz Çağan ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek, tebriklerini iletti.

Özhaseki’den Çağan’a Ziyaret

Kayseri’de yoğun bir program dahilinde açılış ve temel atma törenlerine katılan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, İl Başkan Yardımcısı Ramazan Bedir ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yıldız, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Atalay Akın Aktürk ve Necati Selçuk Şahin Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanlığına seçilen Deniz Çağan’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcıları Ersan Dağdeviren ve Murat Gencer, Genel Sayman Koray Can ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Korkmazyürek ile Kazım Karagöz, Yenifakılılar Dernek Başkanı Cengaver Dağ, Çayıralan Kozan Köyü Dernek Başkanı Azmi Bütün, Boğuzlıyan Başhorozlular Dernek Başkanı Bilal Uyanık, Nurullah Yücel ve Adem Öncül, Ovakent Dernek Başkanı Ramaz Ergül ve Özler Birlik Dernek Başkanı Abdulkadir Gemici’de yer aldı.

Ziyarette konuşan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, “Kayseri olarak göç alan bir şehriz ve kardeş kavimlerin çocukları olarak biraradayız. Aynı kültürün mensupları olarak biraradayız. O yüzden de şehirde bir birlik oluyor, dirlik oluyor. Ayrılık olmuyor. Çatışmacı kültür hiç yok aramızda. Bazı şehirlerin şanssızlığı çok farklı kültürlerin biraraya gelip çatışmacı ortam doğması. O şehirlerde onu görüyoruz. O şehirlerde de düzen olmuyor. Sıkıntı oluyor. Elhamdülillah Kayseri’de de yıllardır böyle bir huzur var. Bir çok insanla da akrabalığımız var içli dışlıyız. Nerden geldiğini nerede doğduğunu bilemeyiz. Bu durum aslında o kadar çok önemsenecek bir şey de değil. Sizin ki bir yardımlaşma derneği, dayanışma derneği. Haliyle hemşehrilerinizin okuyacak çocuğuna burs verme, fakir fukarasına sahip çıkmak. Allah razı olsun bunlar yapılır. Hiç birimiz dilekçe vererek bu dünyaya gelmiyoruz. Allah ne nasip ederse o oluyor. O yüzden sizlerde Kayseri’de bu kültüre bu dayanışmaya ve birlikteliğe katkı yapıyorsunuz. Allah sizlerden de razı olsun” dedi. Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan ise, yapılan olağan genel kurulun ardından seçilmiş yönetim kurulu olarak Özhaseki ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Sizin 21 yıllık belediye başkanlığınız döneminde odalara, sendikalara ve derneklere yapmış olduğunuz yardımlar, yapmış olduğunuz katkıların farkında ve bilincindeyiz. Bu süreçte sizlerin sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Kocasinan Belediye Başkanımızın ve Kayseri protokolünün Kayseri’nin en büyük STK’larından olan Kayseri Yozgatlılar Federasyonu çatısı altında bundan sonra ki süreçte neler yapacağımızı, nasıl faaliyetler içerisinde bulunacağımızın istişaresini yapıyoruz. Bu konularla ilgili sizlere önümüzdeki süreç içerisinde ayseri’de yaşayan kanaat önderleri ile birlikte bir toplantı yapmak istiyoruz. Kayseri’de bulunan 5 büyük sendikanın temsilcisi Yozgatlı. Bunlar Özçelik-İş, Haber-İş, Öziplik-İş, Ağaç-İş ve Yol-İş sendikaları. Hem Organize Sanayi Bölgesinde, hem Erciyes Üniversitesinde hem de diğer üniversitelerimizde çok fazla akademisyen büyüklerimiz var. İş insanlarımız var. Bu kişiler ve sizlerle biraraya gelip talep ve beklentiler ile öğrencilerimize yönelik neler yapabileceğimizi konuşmayı arzu ediyoruz. Sizlerin desteği ile de sorunların aşılacağını düşünüyorum. Bu noktada ziyaretlerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289