banner257

ÖZHASEKİ'DEN ELEŞTİRİLERE YANIT

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, İncesu'da düzenlenen toplantıda ilçelere yapılan yatırım ve hizmetleri değerlendirdi. Başkan Özhaseki, ilçelere yaptıkları yatırım miktarının 127 milyon TL olduğunu açıkladı. Başkan Özhaseki, Bazı muhalif partililerin "İlçe belediyelerinden Büyükşehir ve KASKİ'ye para kesiliyor. Büyükşehir bize ne yaptı" şeklindeki sözlerine de sert yanıt verdi.

ÖZHASEKİ'DEN ELEŞTİRİLERE YANIT

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, İncesu'da düzenlenen toplantıda ilçelere yapılan yatırım ve hizmetleri değerlendirdi. Başkan Özhaseki, ilçelere yaptıkları yatırım miktarının 127 milyon TL olduğunu açıkladı. Başkan Özhaseki,  Bazı muhalif partililerin "İlçe belediyelerinden Büyükşehir ve KASKİ'ye para kesiliyor. Büyükşehir bize ne yaptı" şeklindeki sözlerine de sert yanıt verdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin her ay bir ilçede yaptığı yatırım toplantısı İncesu'da devam etti.

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe belediye başkanları ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı. Toplantıda İncesu'ya yapılan yatırımları anlatan İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karyol, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve KASKİ'ye ilçenin Büyükşehir'e bağlanmasından sonraki 10 yıl içinde yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

"KENDİ GÜÇLERİYLE YAPIYORLARDI DA NEDEN DURDULAR"
Mehmet Özhaseki ise öncelikle Kayseri'nin tüm ilçelerinin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanmasını sağlayan yasaya değinerek çıkarılan yasanın yüzde yüz doğru bir yasa olduğuna vurgu yaptı. Bazı muhalif partililerin "İlçe belediyelerinden Büyükşehir ve KASKİ'ye para kesiliyor. Büyükşehir bize ne yaptı" şeklindeki sözlerine de cevap veren Başkan Özhaseki, "İncesu'da ne yapıldığı ortada" dedi ve yapılan hizmetleri anlattı. Sadece AK Partili adayların seçildiği ilçelerde değil MHP ve CHP'li adayların seçildiği ilçeler için de pek çok proje yapıldığını dile getiren Başkan Özhaseki, "Kendi güçleriyle şimdiye kadar yapabiliyorlardı da neden durdular? Parklar, gençlik merkezleri, çok amaçlı salonlar, düğün salonları, pazar yerleri, bunların hepsi şimdiye kadar yapılsaydı. Konuşurken doğruyu söylemek lazım. Şurada Büyükşehir kanunu çıkalı 6 aylık bir süre geçti. Bütün ilçe belediyelerimizden KASKİ dahil Büyükşehir'e kesilen para 37 milyon lira. Şu ana kadar Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeler için programa girmiş ve ihalesi yapılmış yatırımlar ise 127 milyon lira. Proje ve ihaleler devam ediyor. Bu rakam 200 milyon lirayı bulur. Herkes işine baksın. Allah'a şükür çok güzel programlar yapılıyor" diye konuştu.

"AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK"

Hizmet yapılırken proje ve ihale sürecine de dikkat çeken Başkan Mehmet Özhaseki, "Bir işin ihale sürecine gelmesi için zaman gerekiyor. Bazı projeler 6-8 ay sürüyor. Sonra ihale kapsamına girecek bu işler ve baharda inşaatına başlanacak. Tavuğun cücüğünü güzün sayarlar. 3-5 sene sonra herkes altını çizip baksın. İlçelerden kaç lira kesilmiş; ama oralara ne kadar yatırım yapılmış? Biz iki şeye dikkat ettik. Başka partilerin seçildiği yerlerin de işini yapalım, dışlamayalım dedik. Burası Kayseri ve oradakiler hepimizin hemşehrisi. Hizmeti götürürken de işin temeli olan sudan, kanaldan başladık. Aslında yaptığımız işlerin büyük çoğunluğu da ilçe belediyelerinin işi. Büyükşehir Belediyesi'nin ilçe ve köylerde sadece su ve kanal hizmeti olur. Örneğin 30 metreden küçük bütün yolları yapmak ilçe belediyesinin işi. Ancak, ilçelerde bir tek 30 metreden büyük yol yok. İlçe belediyelerinin kendi işlerini bile biz üstlendik. Çünkü bu memleket bizim. Hizmet etmek istiyoruz. Hep beraberiz ve ayrımız gayrımız yok. Onun içinde bütün bu işlerin altına omuz veriyoruz" dedi. 


Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266