banner311

Öztürk: Çiftçiler Tehdit Ediliyor!

7 Temmuz'da Seçimli Genel Kurul yapacak olan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifinde sular durulmuyor. Başkan adayı olan Erkan Öztürk düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken ifadelere yer verdi. Öztürk, çiftçilerin tehdit edildiğini söyledi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan adayı Erkan Öztürk, düzenlediği basın toplantısında, “Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi borç batağına sokuldu. Mali durumda zor durumda. Burası FETÖ yapılanmasının olduğu bir kurum haline geldi. Biz yılmadan usanmadan davamızdan vazgeçmedik. Ben gördüm ki bu dava milli bir dava olmuştur. Buranın bir an önce temizlenmesi ve düzeltilmesi gerekmektedir bu yüzden de adaylığımız olmuştur. Sayın Hüseyin Akay fabrikaya sürekli insanları çağırarak seçim yapısını bile bozmuştur. Seçilecek insan çiftçinin ayağına gider çiftçiyi ayağına çağırmaz" dedi.

Siyasi partilere tarafsızlık çağrısı da yapan Erkan Öztürk, "Bu seçimde öncelikle siyasilerimizden istirhamım şudur ki; bu bir çiftçi seçimidir hiç bir şekilde taraf olmamalarını ve AK Parti İl Başkanımız Sayın Şaban Çopuroğlu'nun açıklamaları dirayetinde bütün siyasi partilerin taraf tutmamasını temenni ediyorum. Çiftçi kardeşlerimiz kimi takdir ederse onu seçeceğini düşünüyorum. Benim ekibimde ise, yönetim kurulu üyesi Mahmut Çeçen Yeşilhisar bölgemizden üçüncü kişi Nadir Ünal Boğazlıyan bölgemizden dördüncü Bekir Yamula Kayseri merkez bölgemizden beşinci Vedat Türker Boğazlıyan bölgemizden bunlar bizim kooperatif yönetim kurulu üyelerimizdir. Denetim kurulu üyelerimiz ise Boğazlıyan bölgemizden Hasan Aydın ikinci olarak Gemerek bölgemizden Atilla Dede üçüncü olarak Yozgat bölgemizden Süleyman Çatalyürek bey bunlar bizim kooperatif ve denetim kurulu üyelerimizdir. Adaylığım kesindir ve bu seçime Erkan Öztürk grubu altında gireceğiz. Tüm çiftçi kardeşlerimizin de desteklerini bekliyorum"dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289