Öztürk, Heyelan Bölgesinde İnceleme Yaptı

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kapuzbaşı yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Öztürk, Heyelan Bölgesinde İnceleme Yaptı

Kapuzbaşı yolu Değirmen Ocağı mevkiinde Pazartesi günü sabah saatlerinde yoğun yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Heyelanda dağdan kopan kaya parçaları yolu ulaşıma kapattı. Bölgeye intikal eden belediye ekiplerinin çalışmaları neticesinde yol tekrar ulaşıma açıldı. Bölgede incelemeler yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Bu yıl çok bereketli bir kış geçiriyoruz. Bölge bol miktar yağış aldı. Tabi yağışların çok olması heyelan tehlikesini de beraberinde getirdi. Burada dün kayaların yola uçması neticesinde yol ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi ve belediyemiz ekiplerimizin yoğun çalışmaları neticesinde yol ulaşıma tekrar açıldı. Ekiplerimiz bölgede gece gündüz demeden yoğun bir mesai harcıyorlar. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kırsal Hizmetlerden Sorumlu Genel Sekreter yardımcımıza, Kırsal Hizmetler Daire Başkanımıza ve belediyemiz personellerine yürekten teşekkür ediyorum. Bölgeye gelen misafirlerimizin güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için buraya bir dokunuşumuzun olması lazım. İnşallah, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte el ele vererek buradaki sıkıntıları gidereceğiz. Yolu kullanan vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bahar aylarında bölgede çalışmalar yapıp, yolu yaz sezonuna hazır hale getireceği" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER