banner257

Para Alıp Davaya Girmeyen Avukat, Ağır Ceza Mahkemesinde Ceza Aldı

Kayseri Barosu’na kayıtlı Av. Özgür Çalışkan, parasını aldığı halde girmediği davadan müvekkilinin davayı kaybetmesine neden olunca hapis cezasına çarptırıldı.

Para Alıp Davaya Girmeyen Avukat, Ağır Ceza Mahkemesinde Ceza Aldı

Kayseri Barosu’na kayıtlı Av. Özgür Çalışkan, parasını aldığı halde girmediği davadan müvekkilinin davayı kaybetmesine neden olunca hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, boşanma davası için kendisine başvuran S.Ü ve ailesinden farklı zamanlarda toplamda 20.000 TL alan Kayseri Barosuna bağlı avukat Özgür Çalışkan, hiç bir duruşmaya girmeyerek müvekkili S.Ü nün davayı kaybetmesine neden oldu. S.Ü takip edilmeyen dava sonucunda eski eşine ayrıca 30.000 TL tazminat ödedi.

Avukat’a parasını geri almak için başvuran mağdur aile, avukatın “Hiç bir şeyi ispat edemezsiniz, “ demesi üzerine, avukatın ofisindeki görüşmeleri gizlice ses kaydına aldı ve savcılığa sundu.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından hakkında görevi kötüye kullanma suçundan iddianame düzenlenen avukat Özgür Çalışkan duruşmadaki savunmasında “ses kayıtlarının hukuka aykırı alındığını ve kabul etmediğini, herkesin kendisine vekaletname çıkartabileceğini” dile getirdi.

Mağdur aileyi Ağır Ceza Mahkemesinde savunan Avukat Mehmet Tav, savunmasında “sanık avukatın beyanları kabul edilmemelidir, boşanma dava vekaletnameleri özel yetkilidir ve ancak sanığın yönlendirilmesi ile çıkarılabilir. Sanığın ses kayıt içeriklerinde para aldığı ve işi takip etmediği bellidir, aile aldatıcı davranışlarla mağdur edilmiştir, ses kayıtları başkaca delil etme imkanı olmadığı durumlarda gizlice alınabilir, oluşan suç TCK ya göre Nitelikli Dolandırıcılıktır” şeklinde beyanda bulunduktan sonra Mahkeme heyetine konu ile ilgili emsal yargı kararları sundu.

Mahkeme tarafından sanık avukat Özgür Çalışkan hapis cezasına çarptırıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 15:12

Editör

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Vay dolandırıcı. Hak ettiğini bulmuş..... Bu işin takipçilerini titiz çalışmalarından dolayı özellikle tebrik ediyorum.

berrin
berrin - 3 ay Önce

suçlu avukatda olsa cezasını çeksin. av mehmet tav beyfen diyi tebrik ederim. mehmet bey gibi avukatlar olduğu sürece adalete güvenimiz kat be kat artacak.

tarık
tarık - 3 ay Önce

böyle avukatları baroda tutmayın kardeşim Allah Allah kime güveneceğiz artık

SUAT
SUAT - 2 ay Önce

yok artık bu insanlar kime güvenecek bu nasıl iş böyle neden böylelerini avukat yapıyorlar avukat da insanları dolandırırsa ne yapacak bu millet

kadem
kadem - 2 ay Önce

bülbülü koymuşlar kafese öter aheste aheste
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

ne ekersen onu biçersin

mehmet ali şahin
mehmet ali şahin - 2 ay Önce

ne yazıkki günümüzde bu gibi insanlara caydırıcı ceza verilmiyor.umarım en ağır cezayı alırki örnek teşkil eder...

Bayram
Bayram - 2 ay Önce

Ben bu avukatı çok iyi tanırım.arkadasimdan para aldı açmadı davasını.sahtekarin teki.

SIRADAKİ HABER