banner257

PKK’NIN GARA KATLİAMINI KINIYOR LANETLİYORUZ

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkan Yardımcısı İrfan Kaşıkçıoğlu, Cumhuriyet Meydanında GARA katliamı hakkında bir açıklama yaptı. Kaşıkçıoğlu, “Gara katliamını kınıyor, lanetliyoruz.”dedi.

PKK’NIN GARA KATLİAMINI KINIYOR LANETLİYORUZ

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkan Yardımcısı İrfan Kaşıkçıoğlu, Gara katlimanı hakkında bir basın açıklaması yaptı. Kaşıkçı şunları söyledi; İlk defa 1984 yılında Eruh da silahlı kuvvetler mensuplarına yaptığı baskınla adını duyuran PKK silahlı terör örgütü o günden bugüne çok katliamlar yaptı. Analar ağladı, çocuklar yetim, eşlerde dul kaldı. Babalarının sızısı işlerini aktı. Asker, Polis, Öğretmen Memur, Sivil, Kadın, Çocuk, Yaşlı demeden bugüne kadar on binlerce insanımızı katleden, silahlı gözü dönmüş örgüt bugüne kadar 45 binin üzerinde insanımızın kanına girdi.

ZALİM PKK SİLAHSIZ MAZLUMLARI BİR TÜRLÜ SERBEST BIRAKMADI

Daha genç yaşta daha kaçırıp kandırarak canavarlaştırdığı insanlarda, bazen yol kesme, bazen çukur eylemleri, bazen köy baskınları, bazen yol kesip kaçırarak yıllarca esir alıp diyar diyar gezdirirerek esir tuttuğu insanlarımıza dünyayı dar eden zalim PKK kan içmeye doymadı. Son olarak 2014 yılından bu yana yol keserek esir aldığı insanlarımızı yıllarca Dağlarda gezdirdi. Mazlumder ve İHD gibi insan hakları Derneklerinin elinizdeki sivil savunmasız insanları İnsanlık namına bırakın çağrılarına kulak asmayarak esir tutmaya devam etti. Yol keserek kaçırdığı bu insanların Diyarbakır HDP İl Binası önünde evlatlarına kavuşma eylemlerini de dikkate almayan Zalim PKK silahsız Mazlumları bir türlü serbest bırakmadı. 6 -7 Ekim Kobani olaylarında, Devlete karşı isyan başlatarak şehirlerimizi harabeye çevirip, fakirlere kurban eti dağıtan Diyarbakırlı genç Yasin Börübaşta olmak üzere, 52 vatandaşımızı katlederek insanımıza büyük acılar yaşatan Zalim PKK, son olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde Gara operasyonunda büyük darbe yiyerek 53 militanı etkisiz hale getirilirken, eli kanlı PKK elinde 2014 ve 2015 yıllarında beri esir tuttuğu 13 savunmasız Silahsız vatandaşımızı, birini omzundan, 12'sinide başından vurmak suretiyle katlederek acımasız bir katliama imza atmıştır. Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği olarak; Uluslararası savaş Hukukuna, Kamu vicdanına, her türlü insanlık onurunda asla yeri olmayıp, yüreklerin dayanmadığı bu vahşi katliamı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Vahşi katliamda hayatını kaybeden masum vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ve şehadetlerini kabulünü diliyor, Ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Böyle acı katliamların bir daha yaşanmaması adına Devletimiz ve Silahlı Kuvvetlerimizin her türlü tedbirin alacağına inanıyoruz.”dedi.

Devrim ÇALIŞKAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310