banner257

Polisin Can Dostu “Reks”

Kayseri Emniyet Müdürlüğünde görevli hassas burunlu köpekler polislerin can dostu olduğu gibi aynı zamanda polislerin de iş yükünü hafifletiyor. Kayıp Şahıslar Büro Amirliği emrinde çalışan Alman Kurdu cinsi ' Reks' 4 yıldır kentte ve civar illerde sayısız arama görevine katıldı.

Polisin Can Dostu “Reks”

Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği bünyesinde yaklaşık 4 yıldır görev yapan Alman Kurdu cinsi 'Reks' isimli köpek Kayseri ve civarı illerde birçok başarılı göreve imza attı.

Köpek eğitmeni ile Emniyet Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezinde günlük olarak antrenmanlarını yapan Reks, her an olabilecek göreve hazır olarak bekliyor. 2018 yılında göreve başlayan Reks kendini yeterince ifade edemeyen kayıpların bulunmasına yönelik görev tanımı ile çalışıyor.

Kayıp kişiye ait elbise, diş fırçası, kemer ve benzeri kişisel eşyaları koklayarak göreve başlayan Reks, çevre ve hava koşullarının uygun olması halinde 48 saate kadar arama yapabiliyor. Bugüne kadar 267 kayıp şahsın bulunmasına yönelik görev yapan Reks, Emniyet Müdürlüğünün de iş yükünü hafifletiyor. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER