Rektör Güven ve OSB Başkanı Nursaçan'dan 15 Temmuz mesajı

 ERCİYES Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Muhammed Güven ile Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan 15 Temmuz destanının 2'nci yıl dönümünde anma mesajı yayınladı.

Rektör Güven ve OSB Başkanı Nursaçan'dan 15 Temmuz mesajı
 ERCİYES Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Muhammed Güven ile Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan 15 Temmuz destanının 2'nci yıl dönümünde anma mesajı yayınladı.


Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muhammed Güven yaptığı yazılı açıklamada " Tarih boyunca çok sayıda devlet kuran Türk Milleti, asla başka ülkelerin boyunduruğu ve esaretine girmediği gibi, bağımsız ve hür yaşamdan hiçbir zaman taviz vermemiştir. Savaşlarla, türlü entrika ve oyunlarla, kendisini zayıflatmaya ve yıkmaya çalışan düşmanlara karşı sürekli dik duran bu Büyük Millet, en zayıf durumunda dahi küllerinden adeta yeniden doğmuş ve düşmanlarına karşı sürekli galip gelmiştir. Malazgirt’te, Kosova’da, Niğbolu’da, Varna’da, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, adını uzun uzaya sıralayabileceğimiz daha birçok zaferde, hiçbir zaman unutulmayacak destanlar yazan Büyük Türk Milletimiz, 15 Temmuz 2016’da çeşitli kılıf ve kisvelere bürünmüş FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe girişimi ile karşılaşmış ve milli egemenliğimiz ile bağımsızlığımızı yok etmeye çalışan bu hain örgüte gereken dersi vermiştir. O gece Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara çıkan ve meydanları hınca hıç dolduran vatan sevdalıları, ülkenin sürekli sahibi olacaklarını, hain örgüt ve işbirlikçilerine en iyi şekilde göstermiştir. Ben bu vesileyle öncelikli olarak 15 Temmuz gecesi şehit olan demokrasi bekçisi şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum. Bu ülke sizlerin kahramanlıklarını hiçbir zaman unutmayacaktır. O gece yazdığınız destan ebediyete kadar hatırlanmaya devam edecektir. Milletimizin demokrasi ve egemenlik sayfasında 15 Temmuz bir milat olmuştur. O gece küllerinden adeta yeniden doğan bu Millet, sergilediği kahramanlıkla tüm dünyaya adeta parmak ısırtmıştır." ifadelerine yer verdi.


Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ise yayımladığı mesajda 15 Temmuz gecesi, vatanımızı, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, Milletin silahlarını yine bu aziz, cefakâr ve fedakâr millete çevirerek hain ve kanlı bir darbe ve işgal girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çağrısı ile meydanları doldurup, ölümü göze alarak bozguna uğrattı. Darbe ve işgal girişimlerinin etkisi uzun yıllar boyunca insanların aklında kalıyor ve hayatının her aşamasında önüne çıkıyor. Bu ihanet darbesinin etkisi, vatandaşın memleketine sahip çıkmasıyla uzun olmayacak. Bundan sonra darbelerin olamayacağı ve yahut darbeleri oluşturacak olumsuzlukların minimize edilmesi noktasında ciddi bir irade söz konusudur. Sonuç olarak, bu hain darbe ve işgal girişimi bir kez daha gösterdi ki, ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşmasını, bu ve benzeri hainler asla engelleyemeyecek." şeklinde açıklamalarda bulundu.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310