Şahin’den Tavukları Telef Olan Üreticiye Ziyaret

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, 3 gün önce tavuk çiftliğinde çıkan yangında 10 bin tavuğu telef olan üreticiyi ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Şahin’den Tavukları Telef Olan Üreticiye Ziyaret

Yangın, 3 gün önce Kocasinan ilçesinde bulunan bir tavuk çiftliğinde meydana geldi. Tavuk çiftliğinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 10 bin tavuk, alvlerden çıkan dumanlar nedeniyle karbonmonoksit gazından etkilenerek, telef oldu. Yaşanan olay sonrası Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, tavuk çiftliği üreticilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Şahin, “Gördüğümüz kadarıyla işletme sahibi ve teknik arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre işletme içerisinde bulunan kümeslerdeki tavukların karbonmonoksit gazından zehirlenmesi sonucunda yaklaşık 10 bin kanatlı hayvan telef olmuş. İşletmenin olayı çabuk fark etmesi ve İtfaiyenin yoğun çabası sonucunda yangın diğer kümeslere sıçramadan kontrol altına alınmış. Bir daha böyle üzücü hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum. Ayrıca üreticimizin işletmesini TARSİM tarafından sigortalatmış olması zararın karşılanması bakımından oldukça sevindirici bir durum” dedi.(DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER