banner257

Sarı Kodlu Uyarı: Kuvvetli Sağanak Yağış Bekleniyor

Kayseri ve çevresi için meteoroloji ‘sarı’ kodla uyarıda bulundu. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere şehirde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Sarı Kodlu Uyarı: Kuvvetli Sağanak Yağış Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen kuvvetli yağış nedeniyle Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Şırnak çevreleri, Kayseri, Malatya ve Elazığ'ın güney kesimleri ve Şanlıurfa'nın kuzey kesimleri için 'sarı' kodla uyarıda bulunuldu. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekildiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların 16.11.2022 Çarşamba günü ilk saatlerden itibaren Doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Şırnak çevreleri, Kayseri, Malatya, Elazığ’ın güney kesimleri ve Şanlıurfa’nın kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/m2 , Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/ m2) olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

KAYSERİ'DE YARIN HAVA NASIL OLACAK?

Kayseri'de yarın en yüksek sıcaklık 10, en düşük sıcaklık ise 1 derece olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER