banner257

Son Dakika...KAFE VE RESTORANTLAR AÇILIYOR MU ?

Sosyal mesafe kurallarına uyulmaması sebebiyle kapatılan kafe ve restoranlar da son durum belli oldu. Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz kontrollü bir şekilde gevşemeler olabileceğini söyledi.

Son Dakika...KAFE VE RESTORANTLAR AÇILIYOR MU ?

Geçtiğimiz günlerde Corona virüsü salgını ile ilgili kabine toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Özellikle salgın sebebiyle işini ara vermek zorunda kalan restoran, Kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacak. Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu da yine illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir.

PEKİ KAFE VE RESTORANTLAR HANGİ ŞATLARA GÖRE AÇILACAK?

Ankara şehir hastanesinde görev yapan Bilim Kurulu üyelerinden Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz alınan yeni kararlarla önlemlerin gevşetilebileceğini belirten Kayıpmaz; “Artık izlenen durumun il bazında alınacak kararlar yönünden de etkili olacağını biliyoruz. Çünkü her ildeki durum veya o ilin her ilçesindeki durum aynı olmayabiliyor. Birinde vaka sayıları ve sağlık sisteminin yanıt verme durumu hastalığın seyrine göre daha kötü konumda, birinde daha iyi durumda olabiliyor. İşte köy okullarında eğitimin başlaması gibi özellikle daha küçük yerleşim yerlerinde, yeni vaka sayılarında ve sağlık sisteminin buna yanıt vermesinde zorlanma yoksa orada da yine belirli kurallar çerçevesinde kontrollü biçimde dönüş sağlanabilir” dedi.

Şeyda CÜCER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310