Talas’ta Bin 456 Çift Dünya Evine Girdi

Talas Belediyesi nikâh memurluğu tarafından 2022 yılında toplam bin 456 nikâh akdi gerçekleştirildi. Bir önceki seneye göre 166 daha fazla çift evlenmiş oldu.

Talas’ta Bin 456 Çift Dünya Evine Girdi

Talas Belediyesi, 2022 yılında evlenen çift istatistiği rakamlarını açıkladı. Nikah memurluğu tarafından geçtiğimiz yıl bin 456 çiftin dünya evine girdiği duyuruldu. 2022’de çiftlerin en çok tercih ettikleri aylar Mayıs’tan itibaren yaz ayları olurken, 289 ile en çok nikâh Ağustos ayında kıyıldı. En az nikâh kıyılan ay, 42 nikah sayısı ile kışın yoğun yaşandığı Ocak ayı olurken onu Şubat ayı izledi.

2022 yılı, kıyılan nikâh sayısında bir önceki yıl olan 2021’i geçti. Buna göre 2021 yılında toplam bin 290 çift evliliğe ilk adımı atmıştı. Bu nikahların bir kısmı çiftlerin talebi üzerine düğün esnasında gerçekleşirken bir kısmı da Tablakaya Mahallesi’ndeki Nikâh Salonu’nun bahçesinde oluşturulan açık alanda gerçekleştirildi.

RESMİ TATİLLERDE DE NİKAH KIYILIYOR

Öte yandan Talas Belediyesi, 2022 yılında başlattığı uygulama ile resmi tatil günlerinde nikah akdi gerçekleştiriyor. Böylece, dünya evine girmek isteye çiftler resmî tatiller gibi özel günlerde de evliliğe giden yolda ilk imzayı atabiliyor.

‘BİR YASTIKTA’ TEMALI

Talas Belediyesi tarafından başlatılan “Bir yastıkta” temalı nikah hediyeleri de dünya evine giren çiftlere verilmeye devam ediyor. Günün hatırası olarak takdim edilen hediyeler arasında; çiftlerin nikah defterini imzaladıkları kalem ile üzerinde ‘bir yastıkta’ ifadesi bulunan mini yastık ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın tebrik mesajı bulunuyor. Başkan Yalçın’ın imzasını taşıyan mesajda “Sevgili kardeşlerim, bu kalemle hayatınızın en önemli sözleşmesini imzalarken yaşadığınız mutluluğun bir ömür boyu sürmesi dileğiyle tebrik ediyor, iki cihan saadeti diliyorum” ifadelerine yer veriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER