banner257

Talas’ta Siyez Buğdayı Hasadı Başladı

Talas Belediyesi’nin katkılarıyla Başakpınar Mahallesi’nde 92 dekar araziye ekilen Siyez Buğdayı’nın hasadı yapılmaya başlandı.

Talas’ta Siyez Buğdayı Hasadı Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bir karış toprak boş kalmasın’ sözünü hayata geçiren Talas Belediyesi, tarımsal çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Başakpınar Mahallesi’nde ekimi yapılan Siyez Buğdayı hasadı için ‘Buğday Hasat Şenliği’ düzenlendi. Programa Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez’in yanı sıra kırsal mahalle muhtarları ve Başakpınarlı çiftçiler katıldı. Program öncesi muhtarlar ve çiftçilerle bir araya gelen Başkan Yalçın, yapılan ekim ve hasadın maksadıyla ilgili bilgiler verdi.

Daha önce Abdullah Gül Üniversitesi’nde benzer bir uygulamanın yapıldığını hatırlatan Başkan Yalçın, “Geçen yıl Abdullah Gül Üniversitesi’nin içine ekim yapmıştık ve gayet de güzel verim almıştık. 27 ton un çıktı. Allah’tan yapmışız. Daha sonra korona sürecinde o unu dar gelirlilere dağıttık” dedi.

Ekime müsait arazilerin boş kalmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Yalçın, “Yapılması gereken, bu araziler boş durana kadar ekilmesi gerekir. Allah herkesi işlerinde muvaffak etsin” diye konuştu.

TALAS BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR ETTİLER

Başkan Yalçın’ın ardından çiftçiler ve muhtarlar adına düşüncelerini dile getiren Başakpınar Mahalle Muhtarı Cemalettin Sivritaş da, belediye tarafından ilçe tarımına büyük bir emek verildiğini kaydederek Başkan Yalçın’a teşekkür etti. Sivritaş, “Burada sizlerin de çok emeği var. Biz bugüne kadar böyle çalışan bir belediye görmedik, bu gerçekleri göz ardı etmemek lazım. Bugün burada sizin katkılarınızla toplandık. Çiftçilere verdiğiniz değeri bir kez daha görüyoruz. Çiftçilerimiz ve muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından biçerdöverler yardımıyla Siyez Buğdayı hasadı başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER