banner257

Talas’ta Tıpkıbasım Mushaflar Kuran-ı Kerim Sergisi

Tıpkıbasım Mushaflar Kuran-ı Kerim sergisinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir tek kelimesinin bile yalanlanamamasının Kuran’ın mucize olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Talas’ta Tıpkıbasım Mushaflar Kuran-ı Kerim Sergisi

Talas Belediyesi tarafından, Yaman Dede Konağı’ndan düzenlenen törenle Tıpkıbasım Mushaflar Kuran-ı Kerim Sergisi açıldı. Sergi açılışına AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Tıpkıbasım Uzmanı Ahmet Taner Özer, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

“İNSANOĞLUNUN BAŞINDAN GEÇEBİLECEK NE KADAR ŞER, ACI TATLI OLAY VARSA HEPSİ PEYGAMBERİMİZİN BAŞINA GELMİŞTİR”

Burada konuşan Özhaseki Kur’an-ı Kerim’in bir mucize olduğunu dile getirerek, ”Kuran-ı Kerim Yüce Mevlamızın peygamberimize gönderdiği en büyük mucizedir. 1400 senedir okunur evlerde kimse yorulmamıştır. Kuran-ı Kerim’i saatlerce okusak da dinlesek de sıkılmayız. Anlamı itibariyle hayatı bizlere anlatması ve bir tek kelimesinin de yalanlamaması, tersinin söylenememesi bize Kuran-ı Kerim’in mucizesini gösterir. İnsanoğlunun başından geçebilecek ne kadar şer, acı tatlı olay varsa hepsi peygamberimizin başına gelmiştir. Küçükken yetim, öksüz kalması, çevresi ve insanlara davranışlarıyla münasebetleri ile sırayla peygamberimizin ahlakını oluşturmuştur. Bize düşen de onu örnek almak. Hayat nizamı bu olsa gerek” ifadelerini kullandı.

“HZ. EBUBEKİR DÖNEMİNDE BAŞLAYAN MUSHAFLAR GÜNÜMÜZDE Kİ ŞEKLİNİ BULMUŞTUR”

ERÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kamil Cihan da, Kuran-ı Kerim’in İslam’ın ana temel kaynağı olduğuna işaret ederek Kuran-ı Kerim’in sahabeye duyurulması ile ezberlendiğini söyledi. ‘Mushaf’ kelimesinin iki kapak arası manasına geldiğini belirten Cihan, “Hz. Osman’ın halifeliğinde çoğaltılmış ve rivayetlere göre 7 adet dağıtılmıştır. Böylece Hz. Ebubekir döneminde başlayan Mushaflar günümüzde ki şeklini bulmuştur.

“İNANAN BİR İNSANIN, İMAN ETTİĞİ BU KİTABIN İÇERİĞİNİ ÖĞRENMEK VE HAYATINA TAŞIMAK VAZİFESİ OLARAK GELİR”

İnsanın toplumla diğer canlılarla, birbiriyle ilişkisi hakkında temel insanlık değerlerini bize hatırlatır. Kuran insanların ortak vasıflarını anımsatarak bize bunları hatırlatıyor. Dünyanın yaklaşık 6 da birinin Müslüman olduğunu düşünürsek, onları tanımak isteyen herhangi bir vatandaşın kuranı okuması icap eder. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi ileterek hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340