banner257

TAM 21 MİLYON TL DOLANDIRILDILAR!

Sarıoğlan ilçesine bağlı Tuzhisar’da evinde kimliği bilinmeyen kişiler tarafından öldüresiye dövülen ve yurtdışına çıktıktan sonra dayak görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Ömerhacılı Köyü Muhtarı Talip Savaş ile ilgili dikkat çeken iddialar ortaya çıkmaya başladı. Kayseri Yerel Haber’e özel açıklamalarda bulunan Ömerhacılı Köyü sakinlerinden Şaban Ünlü ve Fevzi Çandal nasıl dolandırıldıklarını tüm detaylarına kadar anlattı. Ömerhacılı Köyü Muhtarı Talip Savaş’ın kendilerini dolandırdığını iddia eden Şaban Ünlü, “4 yıl içerisinde 20 Trilyon paramı dolandırdı. “dedi. Bir diğer mağdur Fevzi Çandal ise 100 bin Euro parasının gittiğini anlattı. İşin bir diğer önemli konusu ise para trafiği Kayseri’de faaliyet gösteren Kar Sarraf ve Örnek Sarraf üzerinden yapılması oldu.

Sarıoğlan ilçesine bağlı Tuzhisar’da evinde kimliği bilinmeyen kişiler tarafından öldüresiye dövülen ve yurtdışına çıktıktan sonra dayak görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Ömerhacılı Köyü Muhtarı Talip Savaş’ın onlarca kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı. Dayak fotoğraflarını yurt dışında oturum alması için bilerek yapıldığı da ifade edildi. Muhtar Talip Şahin’in yurt dışına çıktıktan sonra ortaya çıkan dolandırıcılık hikayesi FBI filmlerini aratmayacak türden.

TALİP SAVAŞ’A ÖNCE 5 MİLYON TL PARA VERDİM”

Dövüldükten sonra eşi ve çocuklarıyla birlikte yurt dışına kaçan Ömerhacılı Köyü Muhtarı Talip Savaş’ın Antalya Kumluca da bulunan 66 dönüm bir arsaya ortak etme vadiyle birçok kişiden yüklü miktarda para topladığı ortaya çıktı. Talip Savaş tarafından dolandırıldıklarını ifade eden Şaban Ünlü ve Fevzi Çandal Kayseri Yerel Haberi ziyaret ederek olayın ayrıntılarını tek tek anlattılar. Sarıoğlan’da arsa almak için Talip Savaş ve Tuncer Özarslan ile bir araya geldiklerini anlatan Şaban Ünlü şunları söyledi: “ Talip Savaş dayağı yurt dışında oturum almak için bilerek yedi. 2019 yılında Sarıoğlan’da kendisinin ve ağabeyinin tarlaları olduğu ve bana satmak istedi. O zaman dönümünü 2 bin TL’den pazarlık attık. O zaman Talip Savaş’a 5 Milyon 500 Bin TL para verdim. Daha sonra ağabeyi yurt dışından geldi ve kendi arsalarını başa birine sattığını söyledi.

“PARAYI ÖRNEK VE KAR SARRAFA YATIRDIK”

Bunun üzerine Talip Savaş bana Antalya Kumluca ‘da bir arazi vermek istediler. Bu arazi için o zaman 1 milyon TL para yatırdım. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra arazinin vergisi çıktı diye benden yine para istedi ve 800 bin TL benden yine para aldı. Ödediğim 1,5 milyon TL ve 800 Bin TL’yi hem Örnek Sarraf hemde Kar sarraftan Mustafa Kar’ın IBAN’ına yatırdım. Ben bu Talip Savaş’a 20 Trilyon para kaptırdım. Şimdi buradan İçişleri Bakanlığına, savcılara ve devlet yetkililerine sesleniyorum. Bu adamın bulunmasını istiyorum. Türkiye’ye getirilip cezalandırılsın. Paramın geri alınmasını istiyorum.”dedi.

“BİZİM PARALARLA İSVİÇRE’DE DAİRE VE GALERİ AÇTILAR”

Muhtar Talip Savaş’ın kendilerinden aldığı paraları İşviçre’de olan ağabeyi Osman Savaş’a gönderdiğini dile getiren Ünlü, “ Bizim paraları ağabeyine gönderdi. Ağabeyi İsviçre de benim paramla 20 tane daire almış. Bir de galeri dükkanı açıp yüzlerce araba satın almış. Bu işin içinde olduğunu düşündüğüm Mustafa Bayram, Tuncer Özarslan, Fazlı Harman’da araştırılsın. Birde Kayseri’de olan Örnek sarraf ve Kar sarrafta devletimiz tarafından araştırılsın. Bu işin içinde olduklarını düşünüyorum.”şeklinde konuştu.

“PARAYI KAR SARRAF’TAN MUSTAFA KAR’IN IBAN’INA YATIRMAMI İSTEDİ”

Bir diğer mağdur Fevzi Çandal ise, Antalya Kumluca’da bir arazi olduğunu ve kendisini de hissedar yapmak istediklerini dile getirerek, “ Kumluca’daki arazide bana hisse vermek istediler. Önce ben istemedim. Yeğenim Ayhan Çandal da bana güven verdi. 3 dönüm bana vereceklerdi. Benimde bankada param vardı. 300 bin TL paramı o arazi için bunlara verdim. Aradan 3 sene geçtikten sonra arazinin vergisi ve avukat ücreti istedi. Bana parayı Kar Sarrafın IBAN’ına yatırmamı istedi. Ben daha sonra Kumluca’ya gittim. Bana tapusunu verecekler diye. Tanıdık bir avukatı aldık Tapu’ya, Belediyeye gittik sorduk. Böyle bir işin olmadığını öğrendik.

“BİZ DOLANDIRILDIKTAN SONRA ŞABAN ÜNLÜ İLE TANIŞTIK”

Talip Savaş’ı aradım paramı istedim sonrada telefonunu kapattı ve bir daha ulaşamadım. Hem beni hemde Şaban Ünlü’yü dolandırdı. Biz bu iş ortaya çıkana kadar bir birimizi tanımıyorduk. Bu dolandırıcılık işi sonrası tanıştık. Şaban Ünlü’nün hesabından bana 1,5 milyon TL para yatırdı bende o parayı Kar Sarrafın sahiplerinden Mustafa Kar’ın IBAN’ına yolladım. Sonra biz Şaban Beyle tanıştık ve olayı ortaya çıkardık. Sonra ben Kar sarrafa gittim ve 1,5 Milyon TL parayı istedim. Önce vermek istemedi sonra anlaşalım dedi. Yarı yarıya parayı bölüşelim teklifi yaptı Mustafa Kar. Bende bu adam 100 bin Euro para kaptırdım. Buradan yetkililere sesleniyorum. Bu adamı bulun ve buraya getirin cezasını verin. Paramızı da kurtarın.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2022, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonym
Anonym - 3 ay Önce

Bu Talip Savas Belcikada bir kac kisiyi dolandirip Kayseriye kacmistir, simdide Babami ve diger kisileride dolanirip oradan da kacmistir. Duyumlara göre Belcikada yasiyan kardesleri, Osman ve Senol Savas ve Almanyada yasayan esinin akrabalari Karaca aileside bu dolandiriciligin icinde. Adalete güveniyoruz ve bu dolandiricinin bir an önce bulunup cezasini cekmesini istiyoruz. Dolandirdigi kisiler kendi araba ve köylüleri. Olmaz olsun böyle akraba Allah bildigi gibi yapsin sizin gibi vicdansizlar

Gizli tanık
Gizli tanık @Anonym - 3 ay Önce

Her şey ortaya çıkacaktır

Gizli tanıdık
Gizli tanıdık - 3 ay Önce

Osman Savas bu işin başından beri içinde. Talip savaşın kayseride ki evini Osman Savas üzerine alıp güya evi icra yoluyla kurtarmak istemişler. Ayrıca Mustafa bayramın oturduğu ev dahil bindiği arabalar, traktörler, her şeyi Talip savaşın malıdır. Mustafa bayram bu işlere girmeden önce şoförlük yapardı. Öncesinde köyde çobanlık yapardı. Paranızı kurtarmak isterseniz hepsinin mal varlığını, tapu kayıtlarını araştırın ve tedbir koydurun.

Gizli tanık
Gizli tanık - 3 ay Önce

Her sey Elbette ortada

Talip Savaş
Talip Savaş - 2 ay Önce

Hakkımda saçma sapan yorumlar yapmayın, ben dolandırıcı felan değilim yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Bana haksızlık yapanlara hakkımı helal etmiyorum

SIRADAKİ HABER

banner340