banner257

TAMER VE BENLİ BİRLİKTE AÇIKLADI:

“Kayseri'de umreden dönen 19 kişi gözlem altında"

TAMER VE BENLİ  BİRLİKTE AÇIKLADI:

AK Parti Kayseri Milletvekili Dr.İsmail Tamer ve İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ramazan Benli ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda koronavirüsle mücadele konusunda Türkiye'nin üzerinde düşen görevi yerine getirdiğine vurgu yapıldı.

Sınır güvenliği ve hava yollarında gerekli önlemlerin alınarak önemli bir çalışma yapıldığına dikkati çeken Tamer, Türkiye'nin dünyaya koronavirüsle mücadele konusunda örnek olduğunu ifade etti.

Kayseri düzeyinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Dr.Tamer, şunları söyledi:

"Kayseri'de koronavirüs vakamız yok. Kayseri'de aldığımız tedbirler önemliydi. İlk günden dışarıdan gelen hastaları kontrollü bir şekilde evine gönderdik. İlk vaka Kayseri’de olduğu yönünde medyada yer alan görseller vardı. Biz de Kayseri’de bir hastanın olmadığını Türkiye’ye duyurmaya çalıştık açıklamalarımızla. Altını çizerek yine söylüyorum bizde koronavirüslü bir hasta yok. Şu an Kayseri'de 7/24 hizmetteyiz. Bizim referans hastanemiz Kayseri Şehir Hastanesi. 778 yatağımız hazır. Tüm sağlık çalışanlarının izinleri iptal edildi. Herkes hummalı bir şekilde çalışmaya hazır hale getirildi."

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ise "Umreden gelen kişiler hastaneye kaldırıldı, daha sonra evlerine gönderildi. Komşuları ziyarete gidince tekrar hastaneye gözlem için getirdik." dedi.

Haber-Selahattin KARAKOÇ

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306