banner257

“Tarihi Eserlere Hak Ettiği Değeri Veriyoruz”

Kocasinan Belediyesi tarafından Himmetdede Mahallesi’nde yaptığı 8 asırlık tarihi Camii’nin restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle tarihi eserlere hak ettiği değeri verdiklerini söyledi.

“Tarihi Eserlere Hak Ettiği Değeri Veriyoruz”

Kocasinan Belediyesi tarafından Himmetdede Mahallesi’nde yaptığı 8 asırlık tarihi cami’ninrestorasyon çalışmalarında sona gelindi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle tarihi eserlere hak ettiği değeri verdiklerini söyledi.

Tarihi ve kültürel eserlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için her türlü gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Yaklaşık 1200’lü yıllara ait olan Himmetdede Cami'sini restore ederek, günümüze kazandırmış, ayrıca bizden sonraki kuşaklara da kültür mirası olarak bırakmış olacağız. Kocasinan Belediyesi olarak birçok alanda yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de ve tarihi ve kültürel eserlerin günümüze kazandırılması için yapılan çalışmalardır. Himmetdede Camii ile ilgili çalışmamız da geçmişimizi geleceğe taşıma adına yapmış olduğumuz önemli çalışmalardan bir tanesidir. Burada yaşayan hemşehrilerimizin sabırsızlıkla beklediği bu çalışma, son aşamaya geldi. İnşallah en kısa zamanda tamamlayıp, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Tarihi değerlerimizi korumak, geleceğe taşımak adına şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yapılan çalışmalar, şehrimize hayırlı olsun” diyerek noktaladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gazi Koyuncu
Gazi Koyuncu - 3 ay Önce

Erkilet Arabidin mahallesine el atarsanız sevinirim başkanım

Bekir Göktas
Bekir Göktas - 3 ay Önce

sevgili baskanim bizim erkilet bulvarindan ne zaman tiranvay gececek

Ali dogan
Ali dogan - 3 ay Önce

Tarihi Eski camımızın yok olup gitmesine göz yummadınız için emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederim.
Not 2011 yılında sayın cumhurbaşkanı Abdullah Gül cami yıkılıyor tarihi camiyi yok olmaktan kurtarın diye dilekçe gönderdim.. bi netice alamadım...

SIRADAKİ HABER

banner289

banner308

banner307

banner306

banner305

banner298