banner257

TGC'DEN KINAMA

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü’nün düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin üzerine yürüyerek hakaret etmesini kınadı. TGC Yönetim Kurulu, kaybedilen her maçın ardından teknik direktörleri basını suçlama alışkanlığından vazgeçmeye çağırdı.

TGC'DEN KINAMA

TGC Yönetim Kurulu’nun açıklamasında şu görüşler yer aldı:

“PTT 1. Lig'de Kayserispor’a maç kaybeden Osmanlıspor’un Teknik Direktörü Osman Özköylü, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularına yanıt vermek yerine kızarak, hakaret ederek üzerlerine yürümüş ve özellikle bir kadın gazeteciye karşı tehditler savurmuştur. Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü’yü meslektaşlarımıza karşı yaptığı bu yakışıksız tavrı nedeniyle kınıyoruz. Sporda şiddetin önlenmesi amacıyla çıkarılan yasanın zaman zaman yetersiz kaldığı sportif olaylarda, takım yöneticilerinin ve antrenörlerin ortamı gerecek davranışlar içinde bulunmamaları büyük önem taşımaktadır. Son zamanlarda özellikle kaybedilen maçların ardından teknik direktörlerin basını suçlama çabası içine girmeleri bir alışkanlık haline gelmiştir. Bu alışkanlıktan bir an önce vazgeçilmesi sporda barış ve centilmenlik ruhunu yeniden canlandıracaktır. Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için çalışan gazeteciler de görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirecektir.“

Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Merkez yönetim Kurulu , Kayserispor- Osmanlıspor maçı sonrası, teknik direktör Osman Özköylü'nün medyaya karşı basın toplantısında takındığı tavırı '' Çok ayıp'' olarak nitelendirerek, kınadı.

TSYD, ÖZKÖYLÜ'YÜ KINADI :'' ÇOK AYIP!''

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Kayseri Gazeteciler Cemiyetinin (KGC) yaptığı açıklama ve kınaların ardından bir kınama bildirisi de Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkezinden geldi. '' Çok Ayıp'' başlıklı bildiride şöyle denildi :

'' Kayserispor’la oynadıkları ve kaybettikleri maç sonrası basın toplantısı için salona giren Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman ÖZKÖYLÜ’nün basın mensuplarına karşı hakaret içeren ve öfke dolu sözleri, Türk futbolunda yanlış giden bir başka olaya damga vurmuştur. Soru sormak veya basın toplantısında teknik direktörlerin söylediklerinden, haber çıkarmak için vakitlerini ayıran meslektaşlarımızın, hiç kimse tarafından azarlanmak veya hakaret görmek, hak ettikleri bir durum değildir. Teknik Direktör Osman ÖZKÖYLÜ’nün, salonda kendisini sakinleştirmeye çalışanlara rağmen, biri bayan diğer meslektaşlarımızın üstüne yürümesi kendisine bu hakkı asla vermeyecektir. Bugüne kadar binlerce kez basın toplantılarını izlemiş arkadaşlarımız, ilk defa bu kadar çirkin ve yakışıksız bir olayla karşı karşıya gelmişlerdir. Sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını alkışladığımız bu dönemde, teknik direktörler için de, aynı sözlerin geçerli olmasını dilemekteyiz… Osmanlıspor Yönetim Kurulu, Teknik Direktör Osman KÖYLÜ’nün dikkatini çekmeli ve kendisi de, derhal yanlış yaptığı meslektaşlarımızdan özür dilemelidir.'' 


Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306