banner257

Türk gence aşık olan Aıska Cook, Müslüman oldu ve Ayşe ismini aldı.

ALMANYA'da yaşayan Aıska Cook (22), tatilde tanıştığı ve aşık olduğu otel çalışanı Alattin Demirezen' in dinini kabul Müslüman oldu. Aıska Cook  ihtida töreni sonrası 'Ayşe' ismini aldı.

Türk gence aşık olan Aıska Cook, Müslüman oldu ve Ayşe ismini aldı.

5 ay önce tatil için geldiği Antalya'da, otel çalışanı Alaattin Demirezen (28) ile tanışan Aıska Cook, Alaattin'e aşık oldu. Burada başlayan arkadaşlıkları 5 aydır devam eden Aıska Cook, Müslüman olmaya karar verdi. Alaattin Demirezen, evleneceği kadına İslam dini hakkında bilgi verdi. Bunun üzerine Aıska Cook Müslüman olmayı kabul etti.

 Kayseri'ye gelen Aıska Cook için İhtida töreni düzenlendi. İl Müftülüğü toplantı salonunda düzenlenen ihtida törenine İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven'in yanı sıra  Aıska Cook,  Alaattin Demirezen ve ailesi katıldı.  Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende İl Müftüsü Prof. Dr. Güven, Aıska Cook'a ilk olarak İslam'ın ve imanın şartlarını anlattı. Daha sonra Kelime-i Şehadet getiren Cook Müslüman olup, 'Ayşe ' ismini aldı. İhtida belgesini Prof.. Dr. Güven'in elinden alan Aıska Cook'a Almanca Kuran-ı Kerim hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310