Türkiye'yi Roma'da temsil edecek Kayseri'li kuaförler 10 saat antrenman yapıyor

 ADANA'da 100 kişinin katıldığı kuaförlük semineri sonunda yapılan yarışmada Eurocup Türk Milli takımına seçilerek Türkiye'yi Nisan ayına İtalya'nın Roma kentinde yapılacak yarışmada temsil etme hakkı kazanan Kayserili kuaförler Halil Küçükşahin ve Serkan Arpalı şampiyona için 10 saat antrenman yapıyor.

Türkiye'yi Roma'da temsil edecek Kayseri'li kuaförler 10 saat antrenman yapıyor

Mesleki vizyonu geliştirmek ve farklı saç tasarımları öğrenmek için İstanbul başta olmak üzere farklı kentlerden seminerlere katılan Halil Küçükşahin ve Serkan Arpalı Aralık ayında Uluslararası Yarışma Konfederasyonuna bağlı Eurocup Turkey tarafından Adana'da düzenlenen seminer ve yarışmasında Türkiye'yi 4-5 Nisan'da İtalya'nın başkenti Roma düzenlenecek dünya şampiyonasında temsil etme hakkında sahip
Kocasinan ilçesi Argıncık mahallesinde kuaför dükkanında günde 10 saat çalışan Milli takım temsilcileri Halil Küçükşahin ve Serkan Arpalı hem günlük mesleki çalışmalarını icra ediyor hem de Roma'da düzenlenecek  ve 33 ülkeden temsilcinin katılacağı şampiyonaya hazırlanıyor.  Kayseri ve Türkiye'yi Dünya Şampiyonasında temsil etmek için sabırsızlandığını söyleyen 15 yıllık kuaför Halil Küçükşahin, " Mesleğimizi çok daha iyi yapabilmek için araştırmalarda bulunuyoruz. Türkiye'yi İtalya'da daha iyi temsil edebilmek için çalışıyoruz. Günlük 10 saat çalışarak hem kendimi geliştiriyor hem de antrenmanımızı yapıyoruz" dedi.


Teknik ve hız anlamında daha başarılı olmak için antrenmanlarını sürdürdüğünü ifade eden Serkan Arpalı ise " Yaptığım işi çok seviyorum. 5 senedir İstanbul'a eğitime gidiyoruz. Adana'da 100 kişinin katıldığı seminerde Türk Milli Takımını temsil edecek 25 kişinin içerisinde girdik. Hedefimiz ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek olacak. 33 ülkeden temsilcilerin İtalya'da katılacağı yarışmaya en iyi şekilde hazırlanıyoruz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312

banner296