banner257

Vali Çiçek Ve Başkan Büyükkılıç Karatay Hanı Kervansarayı’nı Ziyaret Etti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan’da bulunan Karatay Hanı Kervansarayı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Çiçek Ve Başkan Büyükkılıç Karatay Hanı Kervansarayı’nı Ziyaret Etti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Bünyan’da 1240 yılında Selçuklu Veziri Celalettin Karatay tarafından yaptırılan Karatay Hanı Kervansarayı’nı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Garnizon Komutanı Hv. Tuğgeneral Haldun Taşan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Dr. Yüksel Yiğit ve Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen’de katıldı.

Burada kervansaray içerisinde incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgiler alan Başkan Büyükkılıç, “Tarihi bir hanımız Karatay medresesini gezdik, ziyaret ettik. Selçuklu’nun şahane bir eseri, burası ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Burası İpek Yolu üzerinde, bu güzergâh ticaretin güzergâhıdır. Karatay hanımız bizim için çok önemlidir. Şehrimizi bileceğiz, tarihi eserlerimizi bileceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Kayserimizin her köşesine hizmet etmeye, Kayserimizi güzelleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER