banner257

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’tan “Kale ve Müze” Ziyareti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Kalesi ve bünyesindeki İç Kale Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek, Kayseri’nin binlerce yıllık tarihinden gelen eserleri inceledi. Başkan Büyükkılıç, “Kalemizde bulunan Arkeoloji Müzemizde incelemelerde bulunduk. Tarihi ve tarihin bize bıraktığı mirası bugüne ve geleceğe taşımak bizim için bir borçtur” dedi.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’tan “Kale ve Müze” Ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu yapılarak şehre kazandırılan Tarihi Kayseri Kalesi’nde incelemelerde bulundu.

Kayseri Kalesi ve içerisinde yer alan İç Kale Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret eden Büyükkılıç ve Çiçek, Kayseri’nin binlerce yıllık tarihinden gelen eserleri inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Kalesi’nde yaptığı konuşmada, medeniyetler şehri Kayseri’yi her yönüyle turizm şehri yapmayı hedef edindiklerini ifade ederek, “Tüm paydaşlarımızla birlikte Kayseri’yi her yönüyle turizm şehri yapmak öncelikli hedefimizdir. Bu kapsamda Kayseri’ de bulunan müzelerimiz de geçmişten geleceğe bir köprü durumundadır. Binlerce yıllık tarihinden gelen eserlerin gelecek nesillere aktarıldığı müzelerimizi gezdik ve bilgi paylaşımında bulunduk” diye konuştu.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarla da sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER