banner257

Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesini Bastı!

Gültepe Mahallesinde 16 yıl önce vatandaşların arsasını sözleşme ile alan müteahhit vatandaşları mağdur etmesi gündeme bomba gibi düşmüştü. Mağdur vatandaşlar bu seferde Büyükşehir Belediyesini bastı ve isyan ettiler.

Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesini Bastı!

Gültepe Mahallesinde 32 bin 500 metrekare arsada vatandaşlarla sözleşme yapan müteahhitler 102 hissedarı 16 yıldır mağdur ettiği ortaya çıkmıştı. Sıkıntılarını daha önce yaptıkları eylemle duyurmaya çalışan mağdur vatandaşlar bu seferde Büyükşehir Belediyesini bastı. Burada Başkan Memduh Büyükkılıç ile görüşmek isteyen vatandaşlara hem güvenlik hemde zabıta ekipleri engel oldu. 16 yıldır mağdur olduklarını ve seslerini kimsenin duymadığını belirten vatandaşlar, “ Milleti rezil ettiler. Bizim halimiz ne olacak. O dönem Memduh Başkan bu işlerin hepsini biliyordu. Şimdi ise sessiz kalıyor. Şimdi ben geldim Memduh başkanım. Burada mafyaların daireleri yapıldı ve oturuyorlar. Bizim daireler ortada yok. İcradan dolayı benim arsam ve dairem satılıyor. Bu nasıl olur. Bu konuda Melikgazi Belediyesi de sessiz kalıyor. “dediler.

Başka bir mağdur vatandaş ise akılları karıştıran ifadelere yer verdi. “ Ben Vali bey ile bire bir görüştüm. Hem kendimin hemde 102 ailenin sorunlarını tek tek anlattım. Vali benim üzerime yürüdü. Vali bana ben mi size verin dedim diye söyledi bana. Bizim bu parseller kime gitti belli değil. “diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310