VELİLERE AROMALI VE GAZLI İÇECEK UYARISI

Türk Meyvesuyu Üritecileri Derneği üyesi ve Meysu Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu, ögrenci velilerini çocuklarının beslenme çantasına üzerinde ' meyve suyu' veya 'nektar' yazılı ürünler koymaları konusunda uyararak, "Yönetmelik gereği okul kantinlerinde aromalı ve gazlı içeçekler zaten yasak. Velilir de bu konuda duyarlı olsun'' dedi.

VELİLERE AROMALI VE GAZLI İÇECEK UYARISI
Bekir Güldüoğlu, okullarda süt dağıtımına başlanmadan önce ögrencilere meyve suyu ve nektarı yazılı ürünlerin içirilmesinin onların gelişimi açısından önemli olduğunu söyledi. Güldüoğlu, ''Milli Eğitim Bakanlığı, okul kantinlerinde sadece tat veren ancak gerek vitamin gerekse gelişim açısından bir katkısı olmayan aromalı içecekler ile gazlı içecekleri yasakladı. Çok yerinde olan bu karara velilerin de, çocuklarının beslenme çantasına üzerinde sadece meyve suyu ve nektar yazılı olan ürünleri koysunlar. Aromalı içeceklerin çocuklara da gençlere de bir katkısı yok'' dedi.

Güldüoğlu, Ramazan aylarında piyasaya sürdükleri Osmanlı dönemindeki tat ve kıvamda ürettikleri gül şerbetini de tüketiciden gelen istek üzerine yılın tüm aylarında satışa sunduklarını belirtti. 
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 14:31

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310