banner311

Yavuz'dan Türkkan'a Tepki

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, Bingöl'de şehit İsa Gümren'in kardeşine küfür eden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'a tepki gösterdi.

Yavuz'dan Türkkan'a Tepki

PKK terör örgütü tarafından 1997 yılında şehit edilen İsa Gümren'in kardeşinin Bingöl'de verdiği tepki neticesinde, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın şehit kardeşine karşı yaptığı küfüre Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz tepki gösterdi. Şehit ailelerin ve gazilerin sahipsiz olmadığının altını çizen Yavuz yaptığı açıklamada, " 05.11.2021 tarihinde PKK terör örgütü tarafından 1997 yılında şehit edilen İsa Gümren'in kardeşinin Bingöl'de verdiği tepki neticesinde, İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit kardeşine karşı yaptığı küfürü tüm şehit aileleri ve gazilerimize yapılmış gibi adlediyor esef, şiddet ve nefretle kınıyoruz. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatını feda eden şehitlerimizin, aziz hatıralarına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri yüce milletimiz asla unutmaz" diye konuştu.

"LÜTFÜ TÜRKKAN'IN MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA ETMESİNİ İSTİYORUZ"

Sözlerini sürdüren Yavuz şöyle konuştu: "Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimiz de teröre destek verenlerle, şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme hadsizligi, alçaklığı ve terbiyesizliğine cüret etme cesaretini gösteren, hiçbir parti, milletvekili istemiyoruz. Şehit Aileleri ve Gaziler olarak; her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa karşısında bizleri görecektir. Lütfü Türkkan'ın derhal milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289