banner257

Yeni Dönem İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 2014 – 2019 yılları arasından görev yapan meclis üyelerine plaket takdim edildi.

Yeni Dönem İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 2014 – 2019 yılları arasından görev yapan meclis üyelerine plaket takdim edildi.

Belediye Encümen, İmar ve Plan Bütçe komisyonu üyelerinin seçiminin yapıldığı Nisan ayı toplantısında 15 madde görüşülerek karara bağlandı. Hacılar Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen Nisan ayı meclis toplantısına Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan başkanlık etti.

Yeni Meclisin Hacılar ilçesine, ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını dileyerek bir konuşma yapan Başkan Özdoğan, “İnşallah kazasız belasız bir dönem geçiririz. Güzel işler yaparız. İktidarı ile muhalefeti ile biriz beraberiz. Hacılar paydasında buluşuyoruz. Birlik beraberlik içerisinde, güzellikler içerisinde güzel bir dönemimiz olsun inşallah. Hem genç bir ekibimiz var hem tecrübeli bir ekibimiz var. Gerek idari anlamda gerek meclis anlamında. Birbirimize katkı vererek inşallah bu 5 yılı da sağlıkla sıhhatle güzel işlerle tamamlarız. Allah

yolumuzu bahtımızı açık etsin.” İfadelerini kullandı. Özdoğan konuşmasının ardından 2014 – 2019 yılları arasından görev yapan meclis üyelerine plaket takdim etti ve hayatlarında başarılar diledi.

Hacılar Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısının birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü gündem maddelerinde yer alan Başkanlık Divanı Başkan Vekili, Kâtip Üyeler, Belediye Encümen, İmar ve Plan Bütçe komisyonlarına üye seçimi yapıldı. Başkanlık Divanı Başkan Vekilliğine Ahmet Bostancı, Katip Üyeliklerine Yasin Mutlu, Fazilet Kahraman, Belediye Encümen Üyeliğine Ahmet Bostancı ve Bekir Tuğrul, İmar Komisyonu Üyeliğine Yusuf Özkaya, Halit Aysu ve Fazilet Kahraman, Plan Bütçe Komisyonu Üyeliğine ise Yusuf Hakan Özdemir, Mustafa Gürbüz ve Ömer Pınar seçildi.

Gündemin 5’inci, 6’ıncı, 7’inci, 8.’inci, 9’uncu ve 10’uncu maddelerinde yer alan Belediye Meclisi Toplantı gününün belirlenmesi, Meclisin tatil ayının belirlenmesi, Meclis Toplantı yerinin belirlenmesi, Meclis Kararlarının sesli ve görüntülü kayıt altına alınması, Meclis üyeleri ve Komisyon üyelerinin Huzur Haklarının Görüşülmesi ve Geçici İşçi Vizelerinin görüşülmesi konusu görüşülerek oybirliği ile karar verildi.

11’inci ve 12’inci maddelerinde ise 2018 Yılı Faaliyet ve Denetim Komisyon Raporları okunarak oybirliği ile kabul edildi.

Hacılar Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısının 13’üncü, 14’üncü ve 15’inci maddelerinde yer alan Tarihi Kentler Birliği Üye Seçimi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üye Seçimi ve Sosyal Denge Sözleşmesinin yenilenmesi için, Belediye Başkanına yetki verilmesi konuları görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısının sonunda Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, alınan kararların Hacılar ve Kayseri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Editör

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner271