banner311

Yücel: Zafer Cumhuriyet İle Taçlandı

İyi Parti'li Kazım Yücel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayınladığı mesajla kutladı. Yücel, Cumhuriyet Bayramı mesajında da " Cumhuriyetin İlanı Şanlı Türk Tarihinin Dönüm Noktasıdır" ifadelerini kullandı.

Yücel: Zafer Cumhuriyet İle Taçlandı

İyi Parti'li Yücel, Cumhuriyetin ilanının 98'nci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında da Cumhuriyetin ilanının şanlı Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti. Yücel, Türk Milleti'nin 'Ya İstiklal, Ya Ölüm' ilkesiyle eşi görülmemiş bir zafer kazanarak bu zaferi Cumhuriyetle taçlandırdığını vurguladı.

CUMHURİYET İLE EGEMENLİK TÜRK MİLLETİNİN KENDİSİNE VERİLMİŞTİR

Yücel, "Türk milletinin anavatanı işgal edilerek Türk Milleti tarihten silinmek istendi. Türk Milletinin tarihten silinmesine itirazı olanlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün etrafında toplandı ve kurtuluş mücadelesi başlattı. 19 Mayıs 1919 yılında Samsun'a çıkılarak başlanan bu mücadele zorlu ve çetin bir süreçten geçti. Vatanı için canını ortaya koyanlar tehditlere ve yokluğa aldırmadan mücadelesini sürdürdü ve 30 Ağustos'ta Zaferini emperyalistlere kabul ettirdi. Türk Milleti, tarih sahnesinden silinmek üzereyken, kadın erkek, genç yaşlı demeden hür yaşama şuuruyla tek vücut olmuş, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Büyük zafer, 29 Ekim 1923'te de Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı şanlı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Cumhuriyetin ilanıyla egemenliğin hiçbir şahsa, sınıfa, zümreye değil, kayıtsız şartsız Türk Milleti'ne ait olduğu tüm dünyaya ilan edilmiştir. Vatandaşlar kanun önünde, devlet yönetimine katılımda eşit sayılmış, temel hak ve hürriyetler teminat altına alınmıştır. Türk Milleti, Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine doğru yürüyüşünde önemli bir ivme kazanmıştır" dedi.

GÖREVİMİZ; CUMHURİYETİN KAZANIMLARINA SAHİP ÇIKMAKTIR

"Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bizlere düşen görev, Cumhuriyet'in bu kazanımlarına sahip çıkarak, Atatürk'ün, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmak, milletimizin ortak değerlerini gözümüz gibi korumaktır. Kendimize güvenmemiz için, geçmişimize bakmamız yeterlidir" şeklinde açıklama yapan Yücel, "Türk Milleti'nin çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasını sağlayan Cumhuriyetimizin, 97. yıldönümünü kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289