banner257

“İYİ BİR CEO OLMAK!...”

“İYİ BİR CEO OLMAK!...”

“İşadamı olmak,iyi bir yönetici olmak,iyi bir CEO ve  işi iyi yönetmek!...”

Çok şükür (!) öylesine yoğun haberler var ki, içi ve dışı ve hatta iç ve dış gündem konuları var ki konu seçmekte bir sıkıntı olmuyor. Yine de bazen insanın içinden daha farklı şeyler yazası geliyor. Madem bu gün köşe yazmak geldi içimden, bunu fırsat bilerek farklı şeyleri de gündeme getirmek istedim. Belki de bunda entelektüel alt yapı sahibi olup olmamanın dışında sezgi ve tespitler öne çıkıyor. Bu yazımız da Ekonomiye dair böyle bir şey… Hemen söyleyelim CEO Dr.Alpaslan Baki Ertekin üzerine…

Dr.Alpaslan Baki Ertekin 10 Ekim 2018 Çarşamba günü tartışmasız bir sonuçla yani Boydak Holding’in TMSF’ye devrinden sonra hızla büyüklüğün yüzde 27 artışla 10,1 milyar lira çıkardığının açıklamasını sağlattı kime TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’a. Büyük başarı ve bu başarıyı da Ülke kamuoyuna duyurmak da bir o kadar önemliydi.  

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Güral, kendi ağzından açıklamıştı bizlere. Boydak Holding ciroda 10 yılın zirvesinde olduğunu.

Başarı geliyorum demişti:

Aslında CEO, bu işi çoktan kafasına koymuş ve göreve geldiği günden itibaren çalışmaya başlamış. Çalışmalarında çok da farklı davranmış.

Her şeyden önce Boydak Holdingi yeniden büyüt sloganı ile güzel bir başlangıç yapmış. Bu slogan, holdingin her kademesine yansımış Yani CEO Ertekin,  Holding’deki mevcut durumu daha da iyileştirmiş ve bugünkü noktaya taşımasını bilmiştir.

Bu noktada şöyle bir soru akla geliyor: Dr.Alpaslan Baki Ertekin’den öncekiler bu işi beceremedi mi?...

“Başarıya odaklı bir isim”

Ertekin;

İşte bu noktada bazı başarısızlığı, bazı yetersizlikleri gören Baki Ertekin, başarılı bir yönetici, CEO olarak çalışma yöntemlerini ve söylemlerini buna göre geliştirdi:

Dr.Alpaslan Baki Ertekin, ayrıca basınla kurduğu olumlu diyalog sayesinde kamuoyuna yönelik olumlu laflar da etti.

Şimdi Boydak Holding başarılı olduğu anlaşılıyor. Bütün basın ve ekonomi çevreleri herkes Boydak Holdingi konuşuyor.

Tüm bu sonuçlarda, güçlü bir ekiple çalışmanın yanı sıra, Alpslan Baki Ertekin’in başarılı bir yönetici olmasının da ciddi bir rolü var.

Gerçekten de bu yazıyı okuyan iş adamları da bilirler ki başarılı bir iş yönetici:

Her şeyden önce iyi yönetmeye ve kazanmaya odaklıdır;

Başkalarından farklı görmeye alışkın olmaktan dolayı sezgileri vardır;

Karar verme becerisine sahiptir;

 İş yapma konusunda cesaretlidir;

 … Boydak Holding CEO’ da böyle bir profil sergiliyor.

Kazanan Ülkemiz olsun.

Saygılarımla…

YORUM EKLE

banner271