banner257

Kayserispor nasıl kurtulur?

Geçen sezon olmadı, bu sezon olur diyorduk.

Dediğimizle kaldık!

Kayserispor maçlarının olduğu günlerin şölene dönüşmesini beklerken buhrandan kafamızı kaldıramaz olduk!

Her hafta ayrı bir sıkıntı, her maç farklı bir problem! Ekonomik sorunun ikinci plana itildiği Kayserispor’da işler nasıl düzelecek, bu takım nasıl düzlüğe çıkıp kurtulacak?

Kadro kötü değil.

Kağıt üzerinde buram buram kalite kokuyor.

Para sorunu yok.

En azından şimdilik. Borçlar, maaşlar ödeniyor.

O zaman sorun ne?

İşte bütün mesele burada!

Kayserispor’da un var, şeker var, yağ var ama helva olmuyor!

Neden olmuyor sevgili arkadaşlar? Bu malzemeleri lezzete çevirecek olan usta yok da ondan! Kayserispor’da koooskoca bir otorite boşluğu var.

Şu haftaya kadar Bayram Bektaş türküsü çağırdık. Şükür ki kurtulduk. Ama hala işin büyüğü duruyor! Hatayspor maçında bu çok daha net görüldü. Kayserispor’da saygı duyulacak bir teknik beyin yok!

Yönetim ile takım arasında köprü olsun, sorunları çözsün diye göreve getirilen sportif direktör Bülent Bölükbaşı çare olmaktan çok sorun oldu. Kayserispor’un eski futbolcusu olması hasebiyle sarı kırmızılı camiada bir kredisi bulunan Bülent Bölükbaşı, maalesef bunu da yedi bitirdi! Kendisini takım üzerinde görüyor olabilir ama ne futbolcular ne de taraftar (bunlara ben de dahil) Bülent Bölükbaşı’nın takım üzerinde zerre kadar bir etkisinin kalmadığı kanısındayız.

Eğer futbolcular, Bülent Bölükbaşı’na bir spor adamı olarak biat etseydi Hatayspor maçında canını dişine takar oynardı. Eğer taraftar, bu torpilli vatandaşın takıma faydası olacağına inansaydı istifa çağrısı yapmaz, maç sonrasında futbolcular ile birlikte tribünlere çağırıp alkışlardı.

Bunun hiç biri olmadı..

Kayserispor’un kurtuluşu için tam bir teknik temizlik yapılmalı! Bayram Bektaş’ın gidişi işi çözmez. Kulübün maaşlı elemanı Bülent Bölükbaşı olmak üzere antrenörlerin de gönderilmesi elzemdir.

Kayserispor, hiçbir stajyere denek yapılmamalı.

Kayserispor, sosyal medya üzerinde fink atan antrenörlere değil, gecesini gündüzüne katacak bu takımın üzerinde ağırlığı olacak, spor kamuoyunun takdir ettiği ve isminin senet olduğu bir isme teslim edilmeli.

Sahaya sürdüğü kadro ile kendine güldürmeyen, oyuncu değişiklikleri ile saç baş yoldurmayan, futbolcuların saha içerisinde disiplinden bihaber oynamalarına müsaade etmeyen bir isim getirilmeli..

Bu takımı hakem kararlarına meze ettirmeyen bir isim getirilmeli.

Saç baş boyası ile değil, geminin gidişatı ile ilgilenen bir futbolcuya kaptanlık pazubandı verecek bir isim getirilmeli.

Taraflı tarafsız herkesin saygı duyacağı ve “Herşey Kayserispor için” olgusuna yaraşır bir isim getirilmeli.

Umarım o koltuğa oturacak kişi, Kayserispor’u başarıya taşır.

Aksini düşünmek dahi istemiyorum!

YORUM EKLE

banner310