CEZA FONUNDAN MESLEK EDİNDİRME KURSU

KAYSERİ Bedensel Engelliler Derneği'nin hazırladığı proje uyarınca engelli çalıştırmayan işverenden kesilen cezalardan 31 bin TL'si ile 10 kadın ve erkek engelli iş sahibi olacak.

CEZA FONUNDAN MESLEK EDİNDİRME KURSU


Bedensel Engelliler Derneği Genel Başkanı Fatma Oytun, Türkiye İş Kurumu ile hazırladıkları projenin kabul edildiğini söyledi. Oytun, projenin zamanında işyerlerinde engelli istihdam etmeyen firmalara kesilen cezalarla finanse edileceğini anlatırken, "Yani engelliye verilmeyen maaşı ceza olarak ödeyen işyerlerinden elde edilen 31 bin TL gelirle bu projeyi hayata geçirdik. Amacımız; evinden çıkamayan işsiz ve mesleksiz engellilerimizin yaşam standardını yükseltmek" dedi.

Kursiyerlerden Tuğba Yılmaz Bozdemir, moda tasarım mezunu olduğunu anlatırken, "Burada da moda tasarım eğitmenliği yapıyorum. Sınıfımız toplam 10 kişi. Kursumuz İş Kurumu tarafından desteklenmektedir. Melikgazi Halk eğitim merkezindeyiz. İşimize makine tanıtımı ile başladık. Şu an etek modeli çiziyorlar. İnşallah kendi evlerinde de eteklerini dikebilecek durumda olacaklar."
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2014, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310