banner311

İl İçi Hayvan Satışları Dijital Ortamda Yapılabilecek

Kayseri'de birçok il içi hayvan satışı artık dijital ortamda yapılacak. İşlemlerini dijital ortamda yapmak isteyenler https://etarim.gov.tr/ sayfasında bulunan "Hayvan Satış Bildirimi" butonuna tıklayarak gerçekleştirebilecek.

İl İçi Hayvan Satışları Dijital Ortamda Yapılabilecek

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ''Yetiştiricilerimiz; Bakanlığımızın birçok hizmetinin dijital ortamda yapılabildiği gibi İl içinde hayvan alım ve satım işlemlerinizi kurumumuza uğramadan dijital ortamda https://etarim.gov.tr/ sayfasında bulunan "Hayvan Satış Bildirimi" butonuna tıklayarak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Tarım Sigortası'nda d son iki gün. Kayseri İl genelinde 2021 üretim sezonunda meydana gelen dolu ve kuraklık zararından dolayı düşük faizli Bitkisel Üretim Kredilerinde erteleme yapılacak. Yapılan bilgilendirme de erteleme Yaptıracak Çiftçilerin TARSİM yaptırmış olması gerekmekte. TARSİM Yaptıran ve erteleme yapmak isteyen çiftçilerin 30 Temmuz Cuma tarihine kadar TARSİM Poliçeleri ile beraber İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvurmaları gerekmekte" ifadelerini kullanıldı.

Öte yandan İl Müdürü Mustafa Şahin ve İl Müdür Yardımcısı Mümtaz Hacıpaşaoğlu Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Osman Sönmez'i ziyaret ederek fakülte çalışmaları hakkında bilgi aldı.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289