Off-Road Yarışı Kurtalan Ekspres Konseri İle Son Buldu

TransAnatolia Rally Raid etkinliğini Kayseri’de sevenleriyle buluşturduklarını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, off-road yarışı, efsane müzik grubu Kurtalan Ekspres konseriyle Melikgazi’de farklı bir gün yaşattıklarını belirtti.

Off-Road Yarışı Kurtalan Ekspres Konseri İle Son Buldu

Melikgazi’de etkinliklerle dolu unutulmaz bir yaz dönemi yaşattıklarını söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Türkiye’de en büyük organizasyonlardan olan TransAnatolia Off Road yarışması Kayseri’mizde devam ediyor. Büyük bir organizasyon. 82 yarışmacının katıldığı yarışmada 6 ülkeden katılımcı var. Hatay’da başlayan ve Eskişehir’de bitecek bir çalışma. Yaklaşık 500 kişilik teknik ekibini, organizasyoncuların, yarışmacıların katıldığı büyük bir organizasyon. Dolayısıyla Kayseri’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz için mutluyum. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kayseri’nin turizm açısından tanıtılması bu çalışmaların tüm dünyada yayınlanması özellikle Avrupa’da yayınlanması açısından çok önemli. Nefes kesen bir off-road yarışının, ardından efsane müzik grubu Kurtalan Ekspres sevilen şarkıları ile katılımcılarımıza müzik dolu bir gece yaşattı. İnşallah bu tür organizasyonları da yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar ise, “Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza bize bu imkanı sunduğu için çok teşekkür ediyoruz. 12.sini düzenlediğimiz etkinliğimiz bu sene Hatay’da başlayıp ve Eskişehir’de bitiyor. Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sunduğunu düşünüyoruz. Böyle yerel destekler bizim için çok çok değerli. Başkanım bizi burada sonsuz imkânlarla ağırladı. Amacımız Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve motor sporlarıyla, tarihi, doğası ve kültürünü göstermek. Bunu da Başkanımız sayesinde iyi bir şekilde yaptığımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER