SENDİKALI KADIN SAYISI AZ

HAK İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Kadın Komitesi Sendikal Harekete Kadın Katılımını Artırma Projesi’nin 2'nci eğitim programında konuşan sendikanın Kayseri Kadın Komitesi Başkanı Adalet Adıgüzel, sendikalı kadın sayısının azlığından yakındı.

SENDİKALI KADIN SAYISI AZ


Kayseri'de bir otelde düzenlenen seminere Hak-İş, Hizmet-İş Sendikası Kayseri Kadın Komitesi Başkanı Adalet Adıgüzel, Hak-İş Kadın Komitesi Başkanı Jülide Sarıeroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Ayşe Keşir, Gazi Üniversitesi Öğretim görevlisi Gizem Yaşar Tutar, Araştırmacı-Yazar Sevda Türküsev ve sendikanın kadın komite üyeleri de katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Hak-İş Hizmet-İş Sendikası Kayseri Kadın Komitesi Başkanı Adalet Adıgüzel, amaçlarının sendikal açıdan kadın katılımını artırmak olduğunu söyledi.

Sendikalı kadın sayısının Kayseri'de 65'ten 126’ya yükseldiğini belirten Adıgüzel, "Kadın komite başkanı olarak özel günlerde sendikamızın faaliyetlerinde olmaya, bazı toplantılara elimden geldiği kadar katılmaya gayret gösterdim. Sendikalarda üst düzeylerde kadın temsilcilerin artması konusunda hemfikiriz. Sendikalı kadınların haklarını savunabilmek için şubelerde bizlere de söz hakkı verilmesini, dertlerimize ortak olunmasını arzu etmekteyiz’’ dedi.

Seminer, katılımcılara sertifika verilmesinin ardından sona erdi. 
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310