banner257

Vali Düzgün, sağlık merkezini açtı, Fen Lisesi’nin temelini attı

KAYSERİ Valisi Orhan Düzgün, Hayırsever Osman Ulubaş'ın imzasını taşıyan iki hayır eserinin açılış ve temel atma törenlerine katıldı. Vali Düzgün, birer saat arayla Hayırsever Osman Ulubaş ile protokolünü imzaladığı Fen Lisesi'nin temelini atarken, birlikte ilk harcını koyduğu Aile Sağlığı ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi'nin de açılışını yaptı.

Vali Düzgün, sağlık merkezini açtı, Fen Lisesi’nin temelini attı
KAYSERİ Valisi Orhan Düzgün, Hayırsever Osman Ulubaş'ın imzasını taşıyan iki hayır eserinin açılış ve temel atma törenlerine katıldı. Vali Düzgün, birer saat arayla Hayırsever Osman Ulubaş ile protokolünü imzaladığı Fen Lisesi'nin temelini atarken, birlikte ilk harcını koyduğu Aile Sağlığı ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi'nin de açılışını yaptı.

Kayseri'nin sevilen işadamlarından Osman Ulubaş'ın hayır eserleri ile ilgili olarak ilk tören Şeker Mahallesi'nde yapıldı. 2015 yılının başında Kayseri Valiliği'nde protokolü imzalanan Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'nin temel atma törenine Vali Orhan Düzgün, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Hayırseverin eşi Hayriye Ulubaş, çocukları ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Düzgün, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Kayseri'nin hayırseverlikle özdeşleşmiş bir şehir olduğunu ve Ulubaş ailesinin de Kayseri'de hayırseverlikle özdeşleşen ailelerin başında geldiğini belirterek, Kayseri'ye yapmış olduğu hayır işlerinden dolayı Osman Ulubaş ve ailesine teşekkür etti. Vali Düzgün, göreve ilk başladığı günde hayırsever Ulubaş Ailesi'nin yaptırdığı Anadolu Lisesi'nin açılışına katıldığını hatırlatarak, her hayır işinin tamamlanmasının ardından bir diğerinin sözünü alarak Osman Ulubaş'ın yaptırmış olduğu birçok hayır işinin temel atma töreni ve açılışlarına katıldıklarını kaydetti.

Kayseri Fen Lisesi'nin Türkiye'deki liseler arasında başarı bakımından çok önemli yeri olduğunu belirten Vali Düzgün, "Kayseri Fen Lisesi'nin yeni okul ve yeni yurt binası yapıldıktan sonra eğitimdeki başarı çıtasını daha da yükselterek şu anda Türkiye'de ilk onda olan sıralamasını ilk üçe ilk beşe çıkartacağını inanıyorum. İnşallah buradan yetişecek olan gençler Türkiye'nin yönetiminde, ticaretinde, siyasetinde çok güzide yerlere gelecekler ve bu ülkeye hizmet edecekler. Onlar hizmet verdikçe de inşallah Osman amcamızın, Hacı Hayriye Teyzemizin, ailelerinin, çocuklarının, torunlarının da hayır defteri kapanmayacak, sevap defteri kapanmayacak. Türkiye için bu okulumuz güzel öğrenciler yetiştirmeye devam edecek." dedi. Vali Düzgün, hayırsever Osman Ulubaş'ın Fen Lisesi'nin fiziki olarak da farklı olması için çok gayret gösterdiğini ifade ederek, mimari açıdan da farklı olan Fen Lisesi'nin tamamlanması ile eğitim adına önemli bir hayır işinin gerçekleştirilmiş olacağını vurguladı.

Kayseri Milletveki Mehmet Özhaseki de, hayırseverlikte Kayseri'nin lider konumda diğer illere örnek olduğunu belirterek, Kayseri'ye önemli hayır eserleri kazandıran Osman Ulubaş'a teşekkür etti.Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise eğitime çok önemli katkıları bulunan hayırsever Osman Ulubaş'a teşekkür ederek, öğrencilerin daha iyi ortamda eğitim almasında hayırseverlerin yaptırmış oldukları okulların önemini anlattı.
Hayırsever Osman Ulubaş ise Fen Lisesi'nin temel atma töreninde kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür ederek, yapılacak olan Fen Lisesi'nin vatana ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.

OSMAN ULUBAŞ AİLE SAĞLIĞI VE 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ MERKEZİ

"Hayırseverler Şehri" olarak bilinen ve bu yöndeki çalışmalar ile haklı bir gururun yaşandığı Kayseri'de, hayırseverin Melikgazi ilçesi Eskişehir Bağları bölgesine yaptırdığı hayır eserinin açılışına Vali Orhan Düzgün, Osman Ulubaş'ı aracına alarak birlikte geçti.

Osman Ulubaş Aile Sağlığı ve 112 Acil Servis Hizmetleri Merkezi'nin açılışına Vali Düzgün'ün yanı sıra Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç ve çok sayıda davetli katıldı.
Vali Düzgün, açılışta, 2013 yılı sonbaharında temelini attığı Osman Ulubaş Aile Sağlığı ve 112 Acil Servis Hizmetleri Merkezi'nin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadığına dikkati çekerek, "Fen Lisesi'nin temel atma töreninden buradaki hayır eserinin açılışına geldik. Osman Ulubaş ve Ailesi'nin yaptıklarını Kayseri unutmayacaktır" dedi.
Vali Düzgün, eğitim sektörünün ardından sağlık sektöründe ki hayır işinden dolayı Osman Ulubaş'ı tebrik ederek, bu hayırlarının Cenab-ı Hak katında kabul olmasını diledi.

Açılışı gerçekleştirilen Aile Sağlığı Merkezi'nin bölge halkının hizmetine sunularak önemli bir eksikliğini giderdiğini belirten Vali Düzgün, sağlık hizmetlerinin daha iyi fiziki şartlarda gerçekleştirilebilmesi adına hayırseverlerin yaptırmış olduğu bu merkezlerin öneminden bahsetti.

Daha sonra Vali Orhan Düzgün, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Sağlık Müdürü İsmail Kılıç ve hayırsever Osman Ulubaş birlikte kurdele keserek, sağlık merkezinin açılışını gerçekleştirdiler. Vali Düzgün ve protokole mensup kişiler daha sonra Osman Ulubaş Aile Sağlığı ve 112 Acil Merkezi'ni gezerek, açılış törenine katılanlara aşure ikram ettiler.


Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER