BAŞKAN EROĞLU’NDAN İLÇEYE MASA VE SANDALYE BAŞKAN EROĞLU’NDAN İLÇEYE MASA VE SANDALYE

 İkinci gücümüz şehrimize her geçen gün şehrimizde kalan insan sayısında azalma değil, artış yaşanması ve göç vermemiş olmasının da şehrin iş gücü için ciddi manada kıymete değer olduğunu düşünüyoruz. Kayseri’de 38 bin civarında müteşebbis var. Kimisi tek başına, kimisi de 3 veya 5 kişi çalışıyor ama temeline baktığımız zaman, Herkesin gayesi bir ürün üretmek ve ihraç etmek, Kayseri’ye borcunu ödemek ve hayır yapmak içerisindeler” dedi.
Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR himayelerinde gerçekleşen Kayseri İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı açılışı yapıldı. Çeşitli sektörlerden 200 firmanın katılımıyla iş arayan ve işverenin buluştuğu fuarın açılışına Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya ve sanayiciler katıldı.
Fuarda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu Kayseri’nin müteşebbis bir değerin üzerinde bulunduğunu belirterek “Kayserimiz birçok memlekete nasip olmayan bir değerin üzerinde bulunuyor; müteşebbis kolay yetişmiyor. Müteşebbis heyet istihdam için kıymetli. İkinci gücümüz şehrimize her geçen gün şehrimizde kalan insan sayısında azalma değil, artış yaşanması ve göç vermemiş olmasının da şehrin iş gücü için ciddi manada kıymete değer olduğunu düşünüyoruz. Kayseri’de 38 bin civarında müteşebbis var. Kimisi tek başına, kimisi de 3 veya 5 kişi çalışıyor ama temeline baktığımız zaman, Herkesin gayesi bir ürün üretmek ve ihraç etmek. Kayseri’ye borcunu ödemek ve hayır yapmak içerisindeler” ifadelerini kullandı.
‘ÇALIŞAN SAYIMIZI YÜZDE 50’NİN ÜZERİNE ÇIKARIRSAK DAHA İYİ BİR KAYSERİ OLUR’
Kayseri’de 275 bin civarında çalışan olduğunu ve 140 bin çalışanın hizmet sektöründe bulunduğunu söyleyen Milletvekili Çopuroğlu, “Biz hep sanayiden ibaret olduğunu düşünüyoruz ama hizmet sektörü deyince tek başına ticaretle uğraşan da var ve  çalışan insanlarımızın da yüzde 50’si hizmet sektöründe bulunuyor. Önümüzdeki süreçte mobilya’da imalat’da gideceğimiz çok yer olduğunu görüyoruz. Çünkü üretimde, çalışan insan sayımız da müsemma, oda yüzde 38 civarında. Çalışan insan sayımızı yüzde 50’nin üzerine çıkardığımız zaman Kayseri bir Kayseri olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ